Vectus vs Light Sheer – pojedynek laserów do depilacji

Vectus vs Light Sheer – pojedynek laserów do depilacji
4.4 (87.14%) 14 glosow

Ostatnie lata pokazały rosnącą popularność depilacji laserowej. Fenomen ten nie powinien wzbudzać zdziwienia, biorąc pod uwagę szereg korzyści płynących z poddania się temu zabiegowi. Zanim jednak pozwolimy się ponieść nowej modzie, warto najpierw dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego narzędzia do depilacji, bowiem może to znacząco wpłynąć na poziom zadowolenia z zabiegu. Poniżej porównujemy dwa najsłynniejsze obecnie na rynku lasery – Vectus oraz Light Sheer.

POCZĄTKI

Depilacja laserowa Light Sheer została stworzona 15 lat temu przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies. Przez wiele lat technologia ta dominowała na tle konkurencji. Jej producent wciąż dążył jednak do opracowania efektywniejszych oraz bezpieczniejszych rozwiązań, które pozwolą znaleźć produktowi godnego konkurenta. Po upływie 10 lat starania te zaowocowały narodzinami lasera diodowego Vectus.

BEZPIECZEŃSTWO

Depilacja laserowa przy pomocy technologii Light Sheer wiąże się z koniecznością oceny stanu skóry pacjenta przez kosmetologa, co pozwala na dobranie odpowiednich parametrów zabiegu. Procedura ta stwarza jednak pewne zagrożenia. Najpoważniejsze z nich to oparzenia po depilacji laserowej powstałe wskutek użycia zbyt dużej mocy urządzenia. Z drugiej strony zastosowana moc może się również okazać zbyt mała, przez co planowane usuwanie włosów laserem okaże się nieskuteczne.

Laser Vectus wyposażony jest z kolei w innowacyjny czytnik melaniny Skintel, dzięki któremu pacjent nie będzie musiał obawiać się opisanych wyżej komplikacji. Przyłożony do skry czytnik mierzy w niej poziom barwnika, po czym przesyła wygenerowane dane do specjalnego urządzenia odpowiedzialnego za dobór odpowiedniej mocy lasera. Ta zautomatyzowana procedura sprawia, że gdy już nastąpi depilacja laserowa, skutki uboczne po jej zakończeniu z pewnością się nie pojawią.

SKUTECZNOŚĆ

Usuwanie owłosienia laserem w przypadku obu urządzeń pozwoli na efektywne pozbycie się tego wstydliwego problemu. Trwała depilacja nie powinna być jednak oceniana wyłącznie na podstawie tej właściwości. Stojąc przed wyborem, warto zwrócić uwagę także na inne cechy.

Laser Vectus jako młodszy reprezentant serii narzędzi do depilacji posiada wszystkie atuty swojego poprzednika. Jego wady zostały natomiast zlikwidowane i zastąpione ulepszeniami opartymi na najnowszych odkryciach współczesnej nauki. Należy do nich między innymi Photon Recycling, czyli rozwiązanie umożliwiające odbijanie promieni za pomocą specjalnych luster, co prowadzi do zwiększenia liczby usuniętych włosków i związanej z tym intensyfikacji rezultatów. Odgadnąć bez trudu można również, że w tym przypadku procesu depilacja laserowa to ile zabiegów konieczne będzie do uzyskania odpowiedniej redukcji owłosienia ulegnie satysfakcjonującej zmianie.

Laserowa depilacja laserem Vectus uległa modyfikacji także dzięki zwiększeniu zagęszczenia diod w głowicy urządzenia. Światło dokładniej dostarczane jest teraz nawet do trudniej dostępnych fragmentów skóry.

KOMFORT

„Czy depilacja laserowa boli?” – to prawdopodobnie najczęściej padające pytanie wśród osób rozważających poddanie się temu zabiegowi. Do niedawna w trakcie szukania informacji na temat hasła „depilacja laserowa” opinie tych, którzy zdecydowali się jej poddać potrafiły skutecznie odstraszyć wielu nowicjuszy. Zabieg ten często opisywany jest jako bardzo bolesny.

Choć technologia Light Sheer wyposażona była w system chłodzenia Chill Tip, górna warstwa skóry wystawiana była na jego działanie tylko przed i po każdym impulsie. Pacjent był wobec tego narażony na poczucie dyskomfortu.

Problem ten został zlikwidowany w urządzeniach Vectus, dzięki zastosowaniu technologii aktywnego chłodzenia Advanced Contact Cooling – więcej w tym temacie tutaj: https://depilacjavectus.pl/dlaczego-warto-wybrac-laser-vectus/. Sprawowany przez nią monitoring temperatury organizmu umożliwia kojące oddziaływanie na skórę nie tylko przed i po działaniu impulsu lasera, ale również w trakcie niego

SZYBKOŚĆ

Różnica między technologiami widoczna jest również pod względem czasu trwania zabiegu. W przypadku nowszego urządzenia jest on znacznie krótszy. Przyczyna tego fenomenu kryje się we właściwościach nowoczesnej głowicy wyposażonej w 3 tryby pracy zróżnicowane na podstawie tempa. Brak podobnego rozwiązania w laserze Light Sheer zdecydowanie przemawia na jego niekorzyść.

DEPILACJA LASEROWA – KOSZT

W zależności od gabinetu, gdzie przeprowadzana jest dana depilacja laserowa cena jednej sesji może znacząco się różnić. Ciężko zatem wyznaczyć dokładną różnicę w wydatkach związanych z wykorzystaniem porównywanych urządzeń. Ogólne zestawienie wskazuje jednak, że zabiegi z wykorzystaniem nowszej technologii są droższe. Niemniej, wziąwszy pod uwagę korzyści, jakie zapewnia przeprowadzana laserem Vectus laserowa depilacja, cena wydaje się być adekwatna do jakości zabiegu.

PODSUMOWANIE

Niewątpliwie oba lasery mają swoich zwolenników, co jest całkowicie uzasadnione, zważając na liczne zalety tych urządzeń. Dokładna analiza ich atrybutów pokazuje jednak, że innowacje zastosowane w technologii Vectus wzniosły zabieg depilacji laserowej na nowy poziom i znacznie podniosły poprzeczkę dla jej przyszłych konkurentów.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

9 replies on “Vectus vs Light Sheer – pojedynek laserów do depilacji”

 1. Kamila00 napisał(a):

  Jeśli komuś zależy na trwałym i skutecznym usunięciu włosków to bardzo polecam depilację laserem Vectus. Ja niedawno miałam wykonywany zabieg na nogi i strefę bikini – do tej pory nie mogę wyjść za zdumienia! Ta gładkość i co najważniejsze – brak efektów ubocznych jak przy większości metod – wysypki, krosty, wrastające włoski..

 2. Kornelia28 napisał(a):

  Vectus czy Light Sheer? Zdecydowanie to pierwsze. Miałam kiedyś wykonywany zabieg tym drugim urządzeniem, nie wszystkie włoski zostały usunięte, natomiast sam zabieg był minimalnie, ale jednak odczuwalny.

 3. Kaśka napisał(a):

  No pewnie, Light Sheer to już przeszłość!

 4. Vara napisał(a):

  Fajnie, że technologia idzie do przodu i powstają coraz doskonalsze rzeczy. Dla mnie wielki +.
  🙂

 5. Magda napisał(a):

  A ile kosztuje depilacja laserem vectus w tym salonie w Gdańsku? Bo tam mam na tyle blisko że poszłabym piechotką 🙂 A nigdy nie byłam na takim zabiegu, wrastają mi włoski i mi kiedyś kosmetyczka poleciła depilację…. Jestem kompletnie zielona w temacie, ale skoro ten laser jest bezpieczniejszy to może warto 😀

 6. Gonia napisał(a):

  To jest niebo a ziemia te dwa urządzenia!!!! No przy light sheer czuć wszystko i ja aż gryzłam paznokcie jak byłam na zabiegu a tutaj… szybko, nie ma po paru godzinach żadnego śladu nawet. No czad polecam!!!

 7. Dana napisał(a):

  Opłaca się wykonać zabieg Vectusem, to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć 🙂 Zabieg jest bezbolesny co było dla mnie bardzo ważne bo źle znoszę ból. Nie musiałam też powtarzać tak często zabiegów, bo włoski szybko zaczęły wypadać. Vectus na mega plus 🙂

 8. Natalia napisał(a):

  Wiadomo, że lepiej skorzystać z nowszych technologii czyli z Vectusa. Nie dość, że efekty są lepsze to i zabiegi są krótsze a o to przecież chodzi. Nawet nie zastanawiałabym się, który zabieg wybrać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

26 − = 21