Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów
5 (100%) 22 glosow

 

Dbanie o własne zdrowie i wygląd powinno być priorytetem dla każdego człowieka. Dzięki dobremu zdrowiu można normalnie żyć, działać, realizować plany i marzenia. Utrzymanie zdrowia jest bardzo ważne i warto o to zabiegać. Dobry stan zdrowia przekłada się na wiele aspektów życia, także na wygląd. Jednak dodatkowo również warto dbać o swój wygląd. W dzisiejszym świecie mnóstwo ludzi przykłada wielką wagę do swojego wyglądu. Dzięki dobremu wyglądowi człowiek jest bardziej atrakcyjny dla innych, łatwiej mu zyskiwać przychylność innych osób, a także czuje się bardziej pewny siebie.


Jak pozbyć się rozstępów?

Jednak czasami a wyglądem pojawiają się pewne problemy. Jednym z nich są rozstępy. Rozstępy są poprzecznymi pręgami, które pojawić się mogą na wielu częściach ciała człowieka. Pojawiają się one na pośladkach, na piersiach, brzuchu, czy na udach. Rozróżnić można kilka rodzajów tego schorzenia, na przykład:

 • białe rozstępy
 • czerwone rozstępy

Jednak współczesna medycyna estetyczna stoi na takim poziomie, że jest w stanie poradzić sobie z występującymi na skórze rozstępami. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak pozbyć się rozstępów? Poniżej znajdziesz na nie odpowiedź.
Metod na usuwanie rozstępów jest wiele. Istnieją na przykład domowe metody usuwania rozstępów, takie jak:

 • maseczka witaminowa
 • peeling
 • ćwiczenia na rozstępy

Można stosować także kremy i maści na rozstępy, co także jest często stosowaną metodą walki z rozstępami.

Nowoczesne metody na pozbycie się rozstępów

Kolejną grupą metod usuwania rozstępów są zabiegi wykonywane w klinikach, jak laserowe usuwanie rozstępów. Zabiegi takie są aktualnie najbardziej skutecznymi metodami na walkę z rozstępami. Stosowanie kremów i maści to metody, które jedynie są w stanie nieco złagodzić rozstępy. Jeżeli kremy, a także wykonywane na rozstępy ćwiczenia nie działają, można zwrócić się do kliniki. W celu pozbycia się rozstępów warto zastosować zabiegi oraz lasery medyczne. Popularne metody na rozstępy stosowane w klinikach to:

 • Laser Palomar Emerge
 • Cellu M6 Integral
 • Pollogen Legend
 • Surgen
 • Maximus
 • Mezopen/Dermapen

Laser Palomar Emerge

Wiązki światła tego lasera wnikają w skórę na głębokość około 1,5 centymetra. Dzięki temu uszkadzają one naskórek, a także skórę właściwą. Dzięki temu włókna skóry zaczynają się regenerować. Dzięki temu zabiegowi skóra zostaje przebudowana. Części skóry, które były objęte rozstępami zostaną zastąpione zdrową skórą. Ten laser na rozstępy jest bardzo skuteczny.

Cellu M6 Integral

Zabieg ten wykorzystuje mechaniczny masaż, korzystając z podciśnienia. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia (rollera), które łapie fałd skórny, potem go ugniata. Dzięki temu tkanki zaczynają się regenerować. W wyniku zabiegu rozstępy zanikają.

Pollogen Legend

Urządzenie wykorzystywane do tego zabiegu działa na czterech poziomach – na poziomie naskórka, na poziomie skóry właściwej, na poziomie tkanki tłuszczowej, a także na poziomie mięśni. Urządzenie posiada głowicę, która rozgrzewa tkankę do temperatury 60 stopni Celsjusza. Obejmuje jedynie miejsce zabiegowe. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się bardziej gładka, napięta, co na rozstępy działa niszcząco.

Surgen

Zabieg ten opiera się na działaniu dwóch technologii. Jednocześnie działają one na skórę. Zabieg łączy radiofrekwencję z impulsami elektrycznymi. Dobra metoda na zwalczenie rozstępów.

Maximus

Kolejny zabieg na rozstępy, który łączy dwie technologie. Tkanka podgrzewana jest do 60 stopni Celsjusza, co powoduje regenerację kolagenu i włókien elastyny. Zabieg dodatkowo napina skórę oraz zmniejsza tkankę tłuszczową. Rozstępy po takich zabiegach powinny zniknąć.

Mezopen/Dermapen

Zabieg ten jest bardzo precyzyjny, do stosowania miejscowego. Wykonuje się go urządzeniem, które można porównać do długopisu. Urządzenie to dokonuje małych nacięć skóry, poprzez te nacięcia do skóry dostają się substancje odżywcze. Zabieg ten skutecznie likwiduje rozstępy.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że rozstępy można zwalczyć. Ważne jest by wybrać odpowiedni sposób na rozstępy.
Początkowo można zacząć od metod domowych, od kremów i maści. Dobrze jest także skonsultować się z dermatologiem. Jeżeli metody domowe nie zadziałają, można wybrać jeden z zabiegów, jak na przykład usuwanie rozstępów laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 4