Prosaki: czym są i jak sobie z nimi radzić?

Prosaki: czym są i jak sobie z nimi radzić?
5 (100%) 3 glosow

Prosaki są najprawdopodobniej jednym z najczęstszych problemów skórnych. Te niewielkie, jasne nierówności stanowią jednak dla wielu bardzo istotny problem natury estetycznej, a nawet psychologicznej. Potrzeba ich ciągłego ukrywania i maskowanie pod makijażem, niejedną osobę może wpędzić w ciężkie kompleksy.

U podłoża ich powstawania, w skrócie leżą, nieprawidłowości w odprowadzeniu sebum na powierzchnie skóry. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest jej gromadzenie się o obrębie naskórka i tworzenie się zmian określanych właśnie jako prosaki.

Prosaki – najczęstsza lokalizacja.

Prosaki na naszej skórze mogą lokalizować się dowolnie. Są jednak miejsca bardziej i mniej narażone na ich wystąpienie.

  • Prosaki na twarzy.
  • Prosaki pod oczami.
  • Prosaki na wargach.
  • Prosaki w okolicy dekoltu.

Usuwanie prosaków – zabiegi medycyny estetycznej.

Jak usunąć prosaki? To pytanie stawiało sobie prawdopodobnie wielu z nas. Odpowiedź nie jest prosta, ale najlepszym rozwiązaniem wydaję się udanie do gabinetu medycyny estetycznej i uzyskanie fachowej pomocy. Spośród najczęściej proponowanych zabiegów spod hasła usuwanie prosaków można wymienić:

  • Zabieg mikrodermabrazji diamentowej.
  • Zabieg peelingu chemicznego.
  • Zabieg mechanicznego usuwania prosaków.

Prosaki na twarzy – specjaliści polecają zabieg mikrodermabrazji diamentowej.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest skuteczną i innowacyjną metodą walki ze zmianami skórnym, w tym z prosakami. U podstawy jego działania leży fakt lokalizacji prosaków w naskórku – jego złuszczenie spowoduje również usunięcie rzeczonych zmian. Metoda charakteryzuje się pełnym komfortem pacjenta i wysokim bezpieczeństwem. Więcej o zabiegach na prosaki przeczytasz na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Prosaki na wargach oraz prosaki pod oczami – potrzeba skutecznego i delikatnego działania peelingu chemicznego.

Prosaki na wargach oraz prosaki pod oczami poprzez swoją lokalizację wymagają delikatniejszego działania. Świetnym wyborem będzie zabieg peelingu chemicznego. W metodzie tej używając kwasów organicznych, subtelnie złuszczamy naskórek razem z prosakami.

Jak usunąć prosaki utrwalone? – Metody mechanicznego usuwania zmian.

Metodą preferowaną w przypadku utrwalonych prosaków jest ich mechaniczne usuwanie. Zabieg polega na delikatnym nacięciu skóry w miejscu ich występowania oraz usunięciu ich zawartości. Pozwala to skórze na regeneracje i powrót do pełnego zdrowia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

62 − = 57