Profilaktyka przy wirusie brodawczaka ludzkiego

Profilaktyka przy wirusie brodawczaka ludzkiego
5 (100%) 14 glosow

HPV czyli wirus brodawczaka ludzkiego jest wirusem przyczyniającym się przede wszystkim do zachorowania na raka szyjki macicy. Im wcześniej zostanie wykryty, tym większe prawdopodobieństwo tego, że nie wywoła większych konsekwencji. Dlatego też tak ważna jest profilaktyka, która może uchronić przed zakażeniem się tym wirusem.

Ograniczenie liczby partnerów seksualnych

Najpowszechniejszą przyczyną zarażenia się wirusem HPV jest droga płciowa. Dlatego też najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia jest ograniczenie partnerów seksualnych. Nigdy nie można być do końca pewnym, czy osoba taka nie jest zarażona takim wirusem. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność w takim przypadku.

Higiena

HPVPodstawą do uniknięcia zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego jest odpowiednie dbanie  higienę miejsc intymnych. Brak higieny przyczynia się do stwarzania komfortowego miejsca do tworzenia się różnych bakterii i wirusów. Dlatego też tak ważne jest dbanie o higienę każdego dnia.

Witaminy

Mówiąc o witaminach chodzi tutaj o odpowiednie dopasowywanie diety i zapewnianie organizmowi wszystkim składników odżywczych jakich potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Organizm wyposażony w takie składniki wykazuje się wyższą odpornością, co z kolei wpływa na większe zabezpieczenie jego przed bakteriami i wirusami, które mogą ostatecznie wywołać gorsze konsekwencje.

Antykoncepcja

Warto pamiętać o tym, że tabletki antykoncepcyjne zwiększają prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem  HPV. Dlatego też nie warto stosować ich przez cały czas. Dobrym sposobem jest robienie sobie przerw w antykoncepcji.

Regularne badania

Bardzo ważne jest również wykonywanie regularnych badań cytologicznych, które pozwalają na wykrycie wirusa HPV we wcześniejszym stadium. Im szybciej wirus zostanie zdiagnozowany, tym większe prawdopodobieństwo tego, że nie przyczyni się do powstania gorszych chorób takich jak rak szyjki macicy, który nie daje objawów. Dlatego też ginekologa powinno się odwiedzać co najmniej raz w roku, aby sprawdzić czy żadne groźne bakterie nie powstały w organizmie. Warto również pamiętać o tym, że wirus HPV w początkowych stadiach nie wykazuje żadnych objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1