Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – jak działa?

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – jak działa?
5 (100%) 43 glosow

Zmarszczki powstają w miarę starzenia się skóry. Skóra traci swoją elastyczność i sprężystość. Spowodowane jest to zmniejszeniem się wraz z wiekiem  ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny.


Czy można temu zaradzić?

Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Często nazywany jest „eliksirem młodości”. Występuje on naturalnie w skórze, a jego zadaniem jest wiązanie wody. Jednak z wiekiem, jego ilość w skórze się zmniejsza. Należy zatem uzupełniać jego niedobory z zewnątrz. Dostępne są kremy, tabletki, czy zastrzyki z kwasem hialuronowym. Aby uzyskać najlepsze efekty można zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej, polegające na ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym.  Jednak przed wykonaniem takiego zabiegu warto udać się do lekarza specjalisty, na konsultacje dermatologiczną, aby upewnić się czy wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg odpowiedni dla nas.

Kwas hialuronowy na zmarszczki jest doskonałym wyborem, ponieważ opóźnia procesy starzenia się i przynosi natychmiastowe rezultaty. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym utrzymuje doskonały efekt  do 6-8 miesięcy. Po tym czasie, w razie potrzeby zabieg można wykonać ponownie. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym można zastosować na: dolinę łez oraz fałdy nosowo-wargowe.

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym ma za zadanie zlikwidowanie cieni i worków pod oczami i nadanie skórze promiennego, świeżego wyglądu. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym natomiast stosuje się w przypadku pojawienia się zmarszczek powstałych podczas procesu starzenia się, jak również tych dynamicznych (powstałych na skutek działania mięśni).

Jak przygotować się do zabiegu?

Najlepiej udać się do lekarza, który omówi wykonanie zabiegu, przeprowadzi profesjonalny wywiad chorobowy  i odpowie na wszystkie pytania. Warto również, porozmawiać na temat znieczulenia, zastanowić się, czy będzie ono potrzebne i  dokonać wyboru najlepszego dla pacjenta. . Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym – nie powoduje reakcji alergicznych.

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności należy usunąć makijaż i zdezynfekować okolicę twarzy poddawaną zabiegowi. Następnie należy zastosować (jeśli będzie używany) środek znieczulający. Jeśli twarz jest już odpowiednio przygotowana, można zacząć wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym -dobierając odpowiednią metodę. Można wstrzykiwać kwas za pomocą igły, bądź zastosować technikę tzw. kaniuli (dzięki temu zmniejszamy liczbę wkłuć, tym samym powodując uniknięcie powstawania siniaków w miejscu iniekcji). Ostatnim jest ochłodzenie miejsca poddanego wypełnianiem.

Czy należy w specjalny sposób pielęgnować skórę po zabiegu?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym  czasami może powodować bolesność. Aby temu zapobiec, należy schładzać okolice, które były poddane zabiegowi. Nie należy uciskać tych miejsc oraz unikać stosowania makijażu przynajmniej przez kilka dni po zabiegu. Należy również ograniczyć  wykonywanie zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • nadwrażliwość na substancję
  • ciąża
  • infekcje skórne (miejscowe)
  • choroby nowotworowe
  • niewyrównana cukrzyca
  • skłonność do powstawania bliznowców.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym. Może go wykonać każdy, bez względu na wiek. Po wykonaniu zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Efekt zabiegu jest praktycznie natychmiastowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 3 =