Oczyszczanie organizmu z toksyn – preparaty

Ocen

Organizm ludzki jest codziennie narażony na kontakt z różnymi szkodliwymi substancjami. W przypadku osób, które dodatkowo są uzależnione od nałogu nikotynowego, ilość toksyn wnikająca do wnętrza ciała jest naprawdę wysoka. Obecnie coraz częściej stosuje się oczyszczanie organizmu, które ma na celu uwolnić ciało od szkodliwych substancji. Zobacz na czym są oparte preparaty oczyszczające organizm z toksyn?

Tak zwana detoksykacja organizmu nie opiera się zwykle jedynie na zażywaniu odpowiednich ziół. Niezbędne jest również odrzucenie z diety szkodliwych produktów. Preparaty na oczyszczanie organizmu zawierają zwykle zioła działające moczopędnie. Należą do nich między innymi skrzyp, pokrzywa oraz szałwia. Podczas ich zażywania należy pamiętać o piciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. To jednak nie wszystkie zioła, które należy stosować podczas kuracji oczyszczającej. Wiele osób zapomina o tym, iż ciało podczas procesu detoksykacji ulega zatruciu. To, czy oczyszczanie się powiedzie zależy od stanu organów wewnętrznych. Oprócz ziół mających na celu oczyszczenie organizmu warto zastosować coś, co ochroni wątrobę i nerki. Więcej na temat bezpiecznego oczyszczania organizmu doczytasz na http://wrzody.net.pl/czytelnia/naturalne-metody-oczyszczania-organizmu.html.

Przy takim procesie jak oczyszczanie organizmu z toksyn preparaty, które warto zastosować powinny spełniać funkcje ochraniające. W tym celu można zażywać zioła w standardowej postaci lub zdecydować się na wyciągi. Tak jest na przykład w przypadku ostropestu plamistego. W nasionach tej rośliny zawarta jest sylimaryna, substancja, która chroni komórki wątroby przed szkodliwym wpływem toksyn. Dzięki takiemu działaniu komórki regenerują się znacznie szybciej, co sprzyja oczyszczaniu organizmu. Sylimaryna chroni również nerki, dlatego warto stosować odpowiedni preparat także profilaktycznie, jeśli jest się narażonym na toksyny przez cały czas. Sylimaryna jest zawarta w nasionach ostropestu, najlepiej zakupić całe i codziennie mielić je przed spożyciem. Można również kupić gotowy preparat z samą sylimaryną lub sproszkowanymi nasionami ostropestu. W takiej formie zazwyczaj są one łatwiejsze do codziennego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 14 =