Objawy nadmiernego owłosienia – jak zwalczyć?

Objawy nadmiernego owłosienia – jak zwalczyć?
5 (100%) 1 glosow

Delikatny puszek na twarzy to żaden problem, dopóki pojawiające się włoski nie stwarzają codziennego dyskomfortu w normalnym funkcjonowaniu. Zazwyczaj osoby zmagające się z nadmiernym owłosieniem radzą sobie z tym problemem na swój własny sposób, z reguły jest zastosowanie jednorazowej maszynki. Aczkolwiek sposób ten nie sprawdza się na dłuższą metę. Nadmierne owłosienie u mężczyzn w taki sam sposób powoduje dyskomfort, co nadmierne owłosienie u kobiet. Bowiem u kobiet, problem ten określany jest mianem hirsutyzmu.

Hirsutyzm objawy

Hirsutyzm powstaje poprzez burzę hormonów w organizmie kobiety, choroby narządów płciowych, jak również nieodpowiednią dietę. Objawia się on grubymi włoskami, które są ciemnego koloru, a poprzez to są trudne do usunięcia. Pojawiają się one w miejscach typowych dla panów, takich jak twarz, plecy, piersi, bądź pośladki.

Depilacja laserowa efekty

Depilacja laserowa powoduje, iż włos jest usuwany wraz z cebulką. W związku z czym jest to efekt stałego pozbycia się niechcianych włosów. Przez pierwszą godzinę po zabiegu może pojawiać się lekkie zaczerwienienie w miejscu wykonania zabiegu, aczkolwiek znika ono, a skóra staje się gładka i odżywiona. Wiele osób zadaje pytanie czy depilacja laserowa boli. Otóż zastosowanie lasera przy usuwaniu włosów nie boli, ponieważ przed zabiegiem umieszczane jest na skórze znieczulenie, które niweluje odczuwanie bólu. Laseroterapia jest stosowana na przykład, gdy występuje owłosienie na piersiach.

Depilacja laserowa ile zabiegów

Dla osób, które chcą osiągnąć zadowalający efekt zalecane jest podjęcie od czterech do nawet sześciu zabiegów. W zależności od rodzaju włosa. W związku z czym u osób z hirsutyzmem zabiegów tych będzie więcej niż u osoby zdrowej.

Woskowanie

Woskowanie polega na zastosowaniu gorącego wosku, który wnika głęboko w warstwę skóry. Powodując, iż włos jest usuwany wraz z cebulką. Wosk do depilacji twarzy jest często stosowany przez kobiety, u których pojawia się delikatny wąsik. Aczkolwiek jest to metoda szeroko stosowana również przez mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 76 = 83