Nadpotliwość – jak zwalczyć ją botoksem?

Nadpotliwość – jak zwalczyć ją botoksem?
4.9 (98.57%) 14 glosow

Nadpotliwość to proces nadmiernego wydalania potu przez gruczoły potowe w wyniku bodźców, nie tylko związanych z uprawianiem sportu, ale również w stresujących sytuacjach. Wydzielanie potu to proces fizjologiczny i oczywistym jest fakt, że nie powinno się blokować tego działania, jednak nadpotliwość  to już znaczny kłopot, który można zwalczyć stosując zabieg wstrzyknięcia botoksu w partie ciała nadmiernie wydzielające pot. Botoks na nadpotliwość to metoda dająca natychmiastowe efekty, która utrzymuje się w przypadkach niektórych osób nawet przez 12 miesięcy, a średni koszt zabiegu waha się między 1000 a 1500 zł.

Botoks – charakterystyka

Leczenie nadpotliwości botoksemBotoks inaczej znany jako jad kiełbasiany lub botulina typu A. To białkowa neurotoksyna, która w odpowiednio dobranej dawce wykazuje właściwości lecznicze. Stosowana jest głównie w medycynie estetycznej do redukcji zmarszczek czy leczeniu nadpotliwości. Jej iniekcja do organizmu musi odbywać się przez lekarza, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że do naszego ciała dostanie się optymalna ilość substancji, która nie okaże się dla nas niebezpieczna.

Które części ciała są znacznie narażone na nadpotliwość?

Oczywiście pomijając główne źródło potu czyli pachy, wiele osób ma problem z nadpotliwością dłoni oraz nadpotliwością czoła, a także nadpotliwość głowy i twarzy.

Zobacz artykuł na temat ostrzykiwanie na nadpotliwość: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/nadpotliwosc/

Nadpotliwość w obrębie wspomnianych układów zazwyczaj ma podłoże genetyczne, natomiast główną przyczyną jest rozregulowana aktywność układu nerwowego. Pojawia się ona już w dzieciństwie, zazwyczaj uaktywniając się z sytuacjach stresowych, o podłożu emocjonalnym. Ponadto nadpotliwość może być wywołana przez:

 • zmiany hormonalne np. cukrzyca, niedoczynność lub nadczynność tarczycy
 • grypa, przeziębienie
 • choroby nowotworowe takie jak chłoniaki lub białaczka
 • skutki leków antydepresyjnych

W niektórych przypadkach taki zabieg przyniesie nam więcej korzyści niż tylko niwelacja potu. Botoks na czoło oprócz blokady gruczołów potowych zapewni nam wsparcie w odzyskaniu elastycznej skóry na obszarze ciała, który jest znacznie podatny na utratę podskórnej tkanki, co w następstwie prowadzi do powstawania zmarszczek. Czoło to znaczny obszar naszej twarzy, na którym szczególnie uwydatniają się zmarszczki, a co za tym idzie są łatwo zauważalne.

Sprawdź więcej informacji o skutecznym leczeniu nadpotliwości – http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/botoks-na-nadpotliwosc/

Botoks na nadpotliwość jest znacznie wydajniejszym rozwiązaniem, niż blokery potu dostępne w aptece, które zapewniają maksymalnie kilka dni ochrony przed nadmiernym poceniem, a ich podawanie musi odbywać się regularnie. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej ogranicza nas czas, bowiem wystarczy jeden zabieg, którego efekty trwają minimum 5 miesięcy, nawet do roku.

Wstrzykiwanie botoksu w dłonie rozpoczyna się od rozpoznania nadpotliwości. Lekarz w tym celu smaruje nasze dłonie jodyną, a następnie posypuje skrobią. W przypadku ściemnienia danego obszaru, daje to infromacje, które miejsce należy poddać iniekcji botoksem. Zabieg dla większości osób jest bezbolesny, a w nadzwyczajnych przypadkach może zostać zastosowane znieczulenie

Botoks na nadpotliwość

Botoks na nadpotliwość polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny botulinowej do gruczołów potowych w centymetrowych odstępach. Skutek działania botoksu to blokada gruczołów, która następuje natychmiast po iniekcji i utrzymuje się około 5 miesięcy. Botoks na nadpotliwość to idealne rozwiązanie dla osób, którym pot znacznie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Botoks na nadpotliwość jest najczęściej wykorzystywaną metodą, którą pacjenci chwalą sobie za czas działania, jaki przynosi ta metoda. Jedna wizyta zapewnia bowiem spokój na prawie pół roku.

Zalecenia po zabiegu

 • Po zabiegu należy przez kilka tygodni unikać wizyt w takich miejscach jak solarium czy sauna
 • Po zabiegu unikamy spożywania alkoholu, kawy i ostrych dań
 • Nie korzystać z zabiegów kosmetycznych w obszarach, które były poddane iniekcji przez około 3-4 tygodnie
 • Nie wolno poddawać się zabiegom laserowym.

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu?

Oczywiście, zabieg z użyciem botoksu jest bezinwazyjny, natomiast warto mieć na uwadze ewentualne wystąpienie działań niepożądanych – powikłań. Nie należy jednak się obawiać, gdy któreś z nich wystąpi w naszym przypadku, gdyż są to działania krótkotrwałe i występujące rzadko.

W niektórych przypadkach możemy zaobserwować:

 • zaczerwienienie lub obrzęk
 • odczuwać nieznaczny ból na obszarze podjętym leczeniu
 • może wystąpić reakcja alergiczna lub infekcja na danej partii ciała.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 − = 82