Metody zamykania naczynek

Metody zamykania naczynek
5 (100%) 3 glosow

Rozszerzone lub popękane naczynka na nogach są przyczyną dyskomfortu dla dużej liczby osób. Podobny problem stanowią popękane naczynka na twarzy, które powstają najczęściej w wyniku działania czynników genetycznych.

Zazwyczaj pojawiają się u dziewcząt w okresie dojrzewania. Pajęczaki na twarzy są oznaką alergii lub trądziku różowatego, podczas gdy te powstające na nogach są pierwszym objawem niewydolności żylnej. Jak zatem sprawnie przeprowadzić usuwanie pajączków na nogach? Jednym ze sposobów zamykania naczyń włosowatych jest stosowanie różnych preparatów kosmetycznych, np. kremów z witaminą K, maści do skóry włośniczkowej, a także specjalnych tabletek. Jest to minimalnie inwazyjna metoda, która powoduje zamykanie pajączków i usunięcie niewielkich zmian skórnych. Stosowanie suplementów diety wzmacnia również ściany naczyń krwionośnych, czyni je bardziej elastycznymi i zmniejsza wrażliwość skóry. Jednak nie wszystkie pęknięte naczynia krwionośne można usunąć w ten sposób. Jeśli zmiany są duże, zaleca się wizytę w salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej.

Nowoczesna kosmetologia oferuje różne metody zamykania naczyń włosowatych. Do zamykania naczyń krwionośnych, które mogą występować m.in. na twarzy, nogach, dekolcie, używa się specjalnego lasera. Zastosowanie tego urządzenia jest szczególnie przydatne ze względu na zdolność głębokiej penetracji promieniowaniem skóry właściwej, co powoduje zamykanie naczynek na nogach, nawet na dużych głębokościach. To sprawia, że laserowe zamykanie pajączków doskonale radzi sobie zarówno z małymi pęknięciami naczyń, jak i z większymi zaczerwienieniami. Jest to najlepsza estetyczna metoda skutecznego leczenia uszkodzeń naczyń. Tym samym zamykanie naczynek laserem najlepiej wykonywać jesienią, kiedy skóra nie jest wystawiona na działanie intensywnego światła słonecznego. Dodatkowo, przynajmniej przez miesiąc, należy chronić ją specjalnymi kremami z filtrem, a przez kilka dni trzeba zrezygnować z masaży, gorących kąpieli i ćwiczeń.

4 replies on “Metody zamykania naczynek”

 1. Dominika napisał(a):

  Poleca zabieg laserowy na pozbycie się popękanych naczynek, jestem dwa tygodnie po zabiegach i po naczynkach prawie nie ma śladu.

 2. Sara napisał(a):

  W moim przypadku w walce z popękanymi naczynkami pomogła mi elektrokoagulacja, przed zabiegiem używałam kremów, ale myślę, że kremy są dobre na zapobieganie powstawaniu nowych naczynek.

 3. Paulina napisał(a):

  Miałam powazny problem z popękanymi naczynkami, ale pomógł mi z tym zabieg laserowy. Obecnie jestem po dwóch zabiegach i myślę, że zabieg jest godny polecenia 🙂

 4. Weronika napisał(a):

  Ja również jestem zdania, że zabieg laserowy jest najlepszym sposobem na pozbycie sie naczynek, w moim przypadku zaskutkował 🙂 i moge się cieszyć z twarzy bez zaczerwień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 + = 42