Łupież pstry – leczenie domowe jako sposób na pozbycie się problemu

Łupież pstry – leczenie domowe jako sposób na pozbycie się problemu
5 (100%) 7 glosow

Zmagasz się z taką dolegliwością, jak łupież pstry? Leczenie domowe często okazuje się najlepszym sposobem na pozbycie się wspomnianego problemu przy jego pierwszych objawach. Przeczytaj artykuł, a przekonasz się, co może Ci pomóc.

Łupież pstry – leczenie domowe zapalnego stanu skóry

Pityver szampon na łupież pstryPrzy łupieżu pstrym domowe sposoby bardzo często okazują się skuteczne szczególnie, jeśli mamy do czynienia z jego początkowymi objawami. Zdarzają się także sytuacje, w których to kupne maści lub antybiotyki przeciwgrzybicze mają oddziaływanie alergiczne na nasz organizm lub zawierają składniki szkodliwe dla kobiet w ciąży. Dlatego też przy likwidacji takiej infekcji jak łupież pstry leczenie domowe składnikami pochodzenia naturalnego okazuje się często najbardziej bezpieczną formą.

Na taką infekcję, jak łupież pstry, leczenie domowymi sposobami przy użyciu między innymi następujących składników pochodzenia naturalnego przyczynia się do jej całkowitego zniwelowania. Zatem, są to:

 • jogurt;
 • aloes;
 • olejek z oregano;
 • ocet jabłkowy;
 • glistnik jaskółcze ziele;
 • maść z kurkumy;
 • maść nagietkowa;
 • czosnek.

Zwalczając łupież pstry, leczenie domowe polega na wykorzystaniu różnych form likwidacji zapalnego stanu skóry. Przykładowo są to:

 • spożywanie właściwie przyrządzonych naparów;
 • odbywanie kąpieli lub namaczanie się przy użyciu wcześniej wymienionych składników naturalnych;
 • wcieranie domowo przygotowanej maści w chore miejsca na skórze;
 • stosowanie okładów ze składników naturalnych.

Przy infekcji naszego ciała spowodowanej łupieżem pstrym leczenie domowe przez kosmetyki na łupież pstry nie wykaże się zbytnią efektywnością, gdy zapomnimy o systematycznym stosowaniu domowych metod. Bez regularności przyczynimy się do dalszego rozwoju drożdżaków na naszej skórze. Dlatego też przy łupieżu pstrym leczenie domowe to zalecane wykonanie do dwóch razy dziennie poszczególnych zabiegów. Jednak nie zawsze to zalecenie znajduje swe zastosowanie przy każdym składniku naturalnym służącym zwalczeniu łupieżu pstrego. Leczenie domowe danymi ziołami często wymaga dostosowania się do warunków ich indywidualnego wykorzystania.

Łupież pstry – domowe sposoby: przykłady

Łupież pstryZatem, by nie trudzić się z odnalezieniem przykładowych form domowego zwalczania takiej infekcji, jak łupież pstry, domowe sposoby zostały poniżej zaprezentowane. Istnieje wiele metod, z których możemy korzystać, gdy stosujemy na łupież pstry leczenie domowe. Sposoby te często wykorzystywały już nasze babcie. Należy jednak pamiętać, że nie tak łatwo będzie pozbyć się dolegliwości jaką jest łupież pstry. Leczenie domowe, sposoby podczas niego wykorzystywane i stosowanie konkretnych metod w zaciszu mieszkania jest często czasochłonne, ale też wymagające cierpliwości jak i systematyczności. Są to między innymi:

 • ocet jabłkowy to jeden ze składników naturalnych na łupież pstry. Leczenie octem może odbywać się w dwojaki sposób: doustnie, jak i przy wykorzystaniu okładów na chore miejsca. Przy łupieżu pstrym leczenie domowymi sposobami polega na użyciu rozcieńczonego octu. Napar przyrządzamy poprzez zalanie dwóch łyżeczek suszonego rumianku szklanką gorącej wody. Gdy minie dziesięć minut, należy przecedzić substancję znajdującą się w szklance, by następnie dodać szklankę octu. Napar nadaje się do spożycia lub zastosowania go w formie okładów;
 • kolejny przykładowo użyty składnik to czosnek na łupież pstry. Leczenie domowymi sposobami przy wykorzystaniu wspomnianego warzywa polega na wyciśnięciu świeżych ząbków czosnku, które następnie przykładamy do chorobowo zmienionych miejsc skóry. Opisywany składnik dobrze sprawdza się także przy zwalczaniu świądu;
 • maść z kurkumy to następna skuteczna broń na łupież pstry. Leczenie domowymi sposobami stosując wspomnianą maść to przede wszystkim proces jej odpowiedniego przygotowania. Najpierw należy zagotować wodę (jedna szklanka) do momentu wrzenia, by kolejno dodać od trzech do czterech łyżeczek kurkumy w proszku, a finalnie gotować połączone składniki przez 8 minut. Maść należy trzymać na chorej skórze przez 30 minut, a następnie spłukać podczas kąpieli lub prysznica. Przechowujemy ją w szczelnym pojemniku w lodówce. Zabieg powtarzamy tak długo aż plamy na miejscach dotkniętych łupieżem znikną całkowicie;
 • przy takiej infekcji, jak łupież pstry, wykorzystuje się także glistnik jaskółcze ziele, aby stworzyć z niego wywar. Do sporządzenia takowego wywaru stosuje się albo garść świeżo zerwanych ziół, albo dwóch stołowych łyżek suszonych ziół, by następnie zalać je letnią wodą. Należy je podgrzać i gotować przez 10 minut. Wywaru nie należy spożywać, gdyż zawiera właściwości trujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 9 = 18