Laserowa depilacja – co warto o niej wiedzieć?

Laserowa depilacja – co warto o niej wiedzieć?
5 (100%) 1 glosow

Wiele kobiet ma problem z wrastającymi włoskami. Równie często dochodzi do zapalenia mieszków włosowych. Do takich konsekwencji niestety często prowadzą klasyczne metody depilacji. Rozwiązaniem może być zabieg laserowej depilacji. Pozwala on na wyeliminowanie tych wszystkich problemów.

Laserowa depilacja w ostatnim czasie zyskała mocno na popularności. Przede wszystkim jest to metoda trwała. Już po kilku sesjach naświetleń włosy nie odrastają i to nawet przez kilka lat. Poza tym sam zabieg nie jest zbyt bolesny. W przypadku osób bardziej wrażliwych zastosować można zresztą dodatkowo żel chłodzący na depilowany rejon. Jednak oczywiście depilacja laserowa ma też i swoje wady.

Na samym wstępie trzeba zdawać sobie sprawę, że laserowa depilacja nie jest tania. W zależności od ilości sesji jakie muszą być wykonane oraz tego jak duży jest depilowany obszar koszt może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym nie każdy może się jej poddać. Depilacja laserem nie jest odpowiednia dla osób z problemami skórnymi czy znaczną ilością pieprzyków na ciele. Poza tym depilacja nie jest możliwa w przypadku osób z jasnymi włosami. To też trzeba wziąć pod uwagę przez podjęciem decyzji.

Depilacja laserowa to zabieg w wielu przypadkach idealny. Ma w końcu wiele zalet. Przede wszystkim jego efekty są trwałe, a sam zabieg jest niemal bezbolesny. Jednak nie wszyscy mogą się mu poddać. Przeciwwskazaniami są m.in. ciąża, karmienie piersią, łuszczyca, bielactwo, nadmierna opalenizna czy zażywanie leków fotouczulających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 3