Jak usunąć rozstępy?

Jak usunąć rozstępy?
5 (100%) 1 glosow

Co to są rozstępy? – na to pytanie odpowie każda nastolatka, młoda mama czy nawet co niektóry mężczyzna. Rozstępy kojarzą się nam z trudnymi do usunięcia, brzydko wyglądającymi zmianami skórnymi. Sposoby na rozstępy są przeróżne i jest ich bardzo dużo. Firmy kosmetyczne reklamują kremy swojej produkcji, apteki uzupełniają swoje szuflady maściami i innymi specyfikami, na przykład doustnymi typu kolagen w tabletkach, który ma działać od wewnątrz. Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć jaka skuteczna metoda będzie przychodzić nam do głowy jako wynik skojarzenia po połączenie dwóch słów – rozstępy usuwanie? Co decydując o tym jak usunąć rozstępy w naszym przypadku powinniśmy brać pod uwagę? Przed zapoznaniem się jakie zabiegi na rozstępy są polecane przez salony kosmetyczne, kompleksy SPA czy gabinety medycyny estetycznej, sami przyjrzyjmy się naszym defektom skórnym.

Powinniśmy na początku ustalić czy rozstępy są świeże czy stare? Nie trzeba być specjalistą, aby to prawidłowo ocenić i jasno określić. Jeśli nie wiemy kiedy się pojawiły na naszej skórze to wystarczy sprawdzić jakiego koloru są nasze rozstępy? Jeśli są to czerwone rozstępy będzie to oznaczać, że powstały niedawno. Natomiast jeżeli widzimy, że na naszej skórze są białe rozstępy to mamy do czynienia ze starymi rozstępami. Informacja o tym czy mamy stare czy nowe rozstępy w dużym stopniu ułatwi nam decyzje o tym jak walczyć z rozstępami, które już posiadamy. Kiedy nasze zmiany na skórze to białe rozstępy wpadające w odcień perłowy, będzie nam je trudniej usunąć. Dlatego kremy, maści i inne mało inwazyjne metody leczenia mogą nie poradzić sobie na tyle by nas zadowolić. Korzystanie z takich specyfików jest uciążliwe, ponieważ trzeba zachować systematyczność w ich stosowaniu, a niestety kuracja często nie trwa tylko dwa – trzy dni. Jeśli chcemy, aby leczenia za pomocą kremu, maści itp przyniosło jakiekolwiek efekty musi być to proces rozłożony w czasie. Jest to działanie długofalowe (czasami nawet obejmuje okres od miesiąca do trzech miesięcy, albo jeszcze dłużej). Długość kuracji ma się nijak do skuteczności. Efekty takiej kremowej terapii (zakupionej w drogerii, aptece czy w Internecie) są znikome przy starych rozstępach, ograniczają się do nawilżenia i bardzo lekkiego wygładzenia skóry wynikającego z nietrwałego zwiększenia jej napięcia i jędrności.

Jedynym słusznym rozwiązaniem na rozstępy, które mamy od kilku lat jest usuwanie rozstępów laserem. Zbieg na rozstępy przy wykorzystaniu lasera jest słusznym leczeniem miejsca chorobowego, ponieważ stopień inwazyjności wznawia proces odbudowy tkanek. Używane w laserowym leczeniu rozstępów specjalne głowice przenikają kilka warstw skóry. Kremy działają na poziomie naskórka, natomiast laser naskórek ściera i dalej uderza w centrum problemu. Jego działanie wpływa na skórę właściwą przez wznowienie procesu produkcji kolagenu. Na białe rozstępy niezależnie czy są to rozstępy na pupie, brzuchu czy udach najbardziej efektywną metodą będzie usuwanie rozstępów laserem, który przyniesie zadawalające nas efekty – widoczne „gołym okiem” zaraz po zabiegu.

9 replies on “Jak usunąć rozstępy?”

 1. Naci pisze:

  Ja używałam do walki z rozstępami specjalnego kremu ale nie dał mi efektów jakich chciałam. Postanowiłam wybrać się do kosmotologa któy doradził mi zabieg mikrodermabrazji . Ja za to słyszałam, że zabieg laserowy jest skuteczmiejszy ale jak się okazało moje rozstępy były mało rozwinięte, i wystarczyła tylko mikrodermabrazja. 🙂

  • klara12 pisze:

   W moim przypadku również pomogła mikrodermabrazja ale nie w stu procentach. Efekty są zadawalające ale słyszałam, że można je polepszyć mniej inwazyjnymi metodami takimi jak peelingi.

 2. Kasia pisze:

  Mi do gustu przypadła karboksyterapia, wedłu mnie jest efektywna i zmiany są dość szybko zauważalne 😉

 3. Sara00 pisze:

  Jak tak wszyscy piszą co im pomogło to w moim przypadku sprawdził się zabieg Dermapenem wykonany w
  Clinica Cosmetologica. Efekty były widoczne już po 4 zabiegu, jedynym ubocznym efektem była czerwona i podrażniona skóra, ale po pewnym czasie wszystko wracało do normy 😀

 4. sousia pisze:

  Z kremami na rozstępy to bywa różnie mi jakoś nie pomogły, ale mam koleżanki, które używając kremów bardzo zredukowały widoczność swoich rozstępów( tylko trzeba tutaj wspomnieć, że cena takiego kremu, którego używały wacha się w granicach od 80 do 120zł, więc to trochę ryzykowne, ponieważ takich kremów trzeba kupić z 3-4 i smarować się systematycznie przynajmniej przez 3 miesiące)

 5. przyjazna22 pisze:

  Bez dwóch zdań terapia laserowa jest najlepsza na rozstępy. Zabiegi/operacje wykonywane w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej zawsze będą dawały najlepsze efekty, ponieważ ingerujemy w strukturę naszej skóry, powodując np. zwiększanie produkcji kolagenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 6