Jak szybko oczyścić twarz?

Jak szybko oczyścić twarz?
5 (100%) 4 glosow

Niezależnie od rodzaju skóry każdy, raz na jakiś czas odczuwa potrzebę dogłębnego oczyszczenia skóry, które można wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Aczkolwiek ważne jest także, aby pamiętać o codziennej pielęgnacji twarzy również w domowym zaciszu.

Oczyszczanie manualne twarzy

Oczyszczanie twarzy w zaciszu domowym, aby było skuteczne powinno być wykonywane raz, do dwóch raz dziennie. Ważne jest stosowanie mleczka oczyszczającego, bądź toników oczyszczających, zawierających jak najmniejszą ilość konserwantów i sztucznych barwników. Zaleca się także stosowanie cztery razy w ciągu miesiąca peelingów oczyszczających. Bowiem peelingi do twarzy powodują usunięcie martwych komórek ze skóry. Można również stosować okład ze świeżych ogórków, gdyż to również działa oczyszczająco i regenerująco na skórę.

Zabiegi na twarz

Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje przeprowadzenie zabiegów dogłębnego oczyszczania twarzy. Zabiegi te są kierowane do osób, które mają problemy ze swoją cerą, która wymaga regeneracji. Do zabiegów tych przede wszystkim zalicza się:

 • zabiegi laserowe na twarz
 • złuszczanie kwasami
 • mikrodermabrazję

Laseroterapia jest przeznaczona głównie dla osób skórą naczyniową, alergiczną i wrażliwą. Jest to najnowocześniejszy zabieg oczyszczania twarzy, bez żadnych skutków ubocznych. Powoduje on usuwanie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń, zaskórników, przebarwień, łojotoku, jak również zrogowaciałego naskórka.

Złuszczanie kwasami natomiast polega na wykorzystaniu pięciu różnych kwasów, zależnie od rodzaju skóry. A zalicza się do nich:

 • kwas salicylowy
 • kwas migdałowy
 • kwas pirogronowy
 • kwas glikolowy

Zabieg nie powoduje żadnych powikłań i jest bezpieczny dla skóry. Z kolei mikrodermabrazja jest przeznaczona w szczególności dla skóry trądzikowej i wrażliwej. Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu naskórka, poprzez co skóra staje się nie tylko dogłębnie oczyszczona, ale też odżywiona i gładka. A starty naskórek zasysany jest przez urządzenie.

Przed zastosowaniem któregokolwiek z powyższych zabiegów należy skonsultować się z dermatologiem.

3 replies on “Jak szybko oczyścić twarz?”

 1. Samna pisze:

  Jak czytam o tych zabiegach na twarz, zwłaszcza o mechanicznym ścieraniu, to chyba jednak zostanę przy tych tradycyjnych sposobach heh

 2. Jadźka pisze:

  hmm z domowych sposobów to najlepiej robi mi się taką maseczkę z białkiem jajka 😀 nakładam papier i zrywam, ale wcześniej musi być parówka 😀

 3. MamaJolki pisze:

  chyba najszybciej oczyścić twarz można laserem..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

94 − 88 =