Implanty zębowe- popraw swój uśmiech

Implanty zębowe- popraw swój uśmiech
5 (100%) 8 glosow

Implanty zębowe, czyli wykonane z różnych materiałów sztuczne korzenie zastępują te naturalne. Zwykle mówi się o implantach cyrkonowych oraz tytanowych, które różnią się pewnymi właściwościami, jednak wciąż zachowują swoją podstawową funkcję. Mają kształt śruby, po której zamocowaniu w kości pacjent przechodzi kilkumiesięczny okres rekonwalescencji.

Implanty zębowe- podstawowe rodzaje

Implanty zębowe można podzielić na trzy podstawowe rodzaje, które wyróżniają się następującymi cechami:


  • implanty zębowe amerykańskiej firmy BICON mają funkcjonalne, niewielkie wymiary (długość od 5 mm). Dzięki temu, jak i specyficznym właściwościom, implantologia może rozszerzyć ofertę dla swoich pacjentów. Zwłaszcza o tych, którzy mają deficyty kości wymagające do tej pory skomplikowanych i drogich działań około implantacyjnych, które nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty,
  • implanty zębowe niemieckiej firmy Bego są nowoczesnym produktem, który został stworzony w kształcie klasycznej śruby. Występuje pod kilkoma postaciami, które różnią się kluczowymi parametrami: kształtem, platformą i powierzchnią,
  • implanty zębowe Astra mają wiele zalet, z których najważniejsze to: tytanowa powierzchnia, zróżnicowane komponenty czy samo pozycjonujące się, wyciskowe elementy.

Implanty stomatologiczne-  dla kogo?Implant zębowy

Implanty stomatologiczne mogą zakładać osoby dorosłe, u których zakończyły się procesy kościotwórcze (między 20 a 25 rokiem życia). Ponadto muszą posiadać ubytki zębowe lub w ogóle nie posiadają już naturalnych zębów. Dlatego zwykle implanty zębów mocowane są u osób dojrzałych i zamożnych, ponieważ to spory koszt. Tańszą alternatywą są mosty oraz protezy.

Implanty zębów- przeciwwskazania do zabiegu

W przypadku implantów zębowych przeciwwskazania medyczne dotyczą zarówno chorób ogólnych (cukrzyca, miażdżyca), jak i miejscowych (np. próchnica). Wiele z nich można jednak szybko wyleczyć i przeprowadzić udany zabieg.

W niektórych przypadkach takich jak ciąża, należy zaczekać do rozwiązania. Nie wolno również wykonywać implantów u pacjentów chorujących na nowotwory lub silnie uzależnionych od substancji psychoaktywnych wyniszczających organizm.

Implanty stomatologiczne- przygotowanie do leczenia i zabiegImplanty zębowe

Przed wszczepieniem implantów lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad i w razie konieczności zleca wykonanie badań. Na tej podstawie ustala plan leczenia, który przedstawia pacjentowi. Ważne jest, by przed przystąpieniem do zabiegu wyleczyć wszystkie zęby. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego, po czym można mocować implanty zębów, we wcześniej wywierconym w dziąśle otworze.

Dzięki temu w przyszłości będzie można zakładać sztuczne zęby. Implanty to zabieg, który zajmuje około pół do dwóch godzin, co zależy od umiejętności lekarza, jak i indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Po zaszyciu rany rozpoczyna się, trwający około pół roku, okres rekonwalescencji. W czasie jego trwania należy przestrzegać zaleceń lekarza.

Implanty zębowe- wskazania po zabiegu

O implanty zębowe trzeba bardzo dbać, by rana goiła się prawidłowo i szybko można było przeprowadzić kolejne etapy leczenia. Przede wszystkim należy powstrzymać się od palenia papierosów.

Zalecenia dotyczą również spożywania posiłków. Nie powinno się jeść twardych ani ostrych potraw dwie godziny po wszczepieniu implantów, podobne wskazania dotyczą picia gorących napojów. Po opuszczeniu gabinetu niewskazane jest również uprawianie aktywności fizycznej, zaś zęby można umyć dopiero drugiego dnia, używając do tego celu miękkiej i nowej szczoteczki.

2 replies on “Implanty zębowe- popraw swój uśmiech”

  1. 1belSon1 pisze:

    Implant zębowy to droga rzeczy, ale czego się nie robi dla idealnego uśmiechu 😀 Ja zawodowo trenuje box i sam posiadam takie 3 w swoim uzębieniu. Nie ma się czego wstydzić. Takiego implantu zębowego na pierwszy rzut oka nikt nie jest w stanie odróżnić od naturalnych zębów. Trzeba naprawdę się przyjrzeć, aby zauważyć różnicę.

  2. Szary881 pisze:

    Wszyscy mnie straszyli, że zabieg wstawiania implantu zębowego będzie mnie strasznie bolał. Guzik.. nic mnie nie bolało. Jedyne co czułem to lekki dyskomfort spowodowany dość długo otwartą buzią w takiej specjalnej formie.. nie wspominam tego dobrze, ale jeśli chodzi o ból to kompletnie nic nie czuć:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 − 39 =