Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów

Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów
5 (100%) 5 glosow

Rozjaśnianie to trudny temat. W przypadku bardzo ciemnych pasm, na nic nie zdadzą się domowe sposoby na rozjaśnianie włosów. Jednak szatynki i blondynki mogą liczyć na lekkie odświeżenie koloru bez konieczności używania sztucznej farby. Jak się za to zabrać?

Żaden sposób rozjaśniania, który daje naprawdę widoczne efekty nie jest bez wad. Jedną z nich może być uszkodzenie włosów, drugą konieczność stosowania danej metody nawet przez kilka tygodni. Jednak w większości przypadków każdy domowy sposób na rozjaśnianie włosów ma drugą, znacznie bardziej pozytywną stronę, dlatego można rozważyć takie działanie.

Za jedną z bardziej skutecznych metod rozjaśniania włosów uznaje się użycie wody utlenionej. Może być zwykła, którą bez problemu da się kupić w aptece. Niektórzy uważają, że roztwór powinien być silniejszy – większe stężenie można uzyskać kupując wodę utlenioną w tabletkach. Innym sposobem jest dodanie do niej amoniaku spożywczego. Ta metoda ma dość spore wady. W przypadku zbyt mocnego stężenia można mocno zniszczyć włosy, a dodatkowo uzyskać zupełnie nie ten kolor co trzeba. Jednak w przypadku blondynek i osób o włosach brązowych efekt jest dość szybko widoczny. Ta metoda zazwyczaj nie jest jednak polecana do włosów na głowie ze względu na możliwe komplikacje w przypadku farbowania tak rozjaśnionych pasm. Jest to jednak skuteczny sposób w przypadku chęci rozjaśnienia włosów na innych częściach ciała.

Prawdziwie naturalny sposób na rozjaśnianie włosów to napary ziołowe. W przypadku osób o jasnych włosach polecany jest zwłaszcza rumianek. Często zapomina się o jego działaniu rozjaśniającym i leczniczym, tymczasem może on nie tylko rozjaśnić włosy, ale również usunąć stany zapalne skóry głowy. Wystarczy przy okazji każdego mycia włosów zastosować płukankę z mocnego naparu. Niektóre osoby polecają do tego celu także zwykłą czarną herbatę, jednak użycie takiego środka jest ryzykowne. Herbata może mieć działanie rozjaśniające, ale również przyciemniające.

Najprostszym sposobem rozjaśniania włosów latem jest po prostu przebywanie na świeżym powietrzu. Promieniowanie UV bardzo często rozjaśnia włosy bez żadnego dodatkowego działania. By zyskać na czasie i móc wcześniej chwalić się jasnymi pasmami można zastosować suszenie włosów na słońcu. Płukanie wcześniej włosów z dodatkiem soku z cytryny również powinno przyśpieszyć proces rozjaśniania. Ta metoda nie jest jednak bez wad. Suszenie włosów na słońcu jest niewskazane – działanie wysuszające odczują zwłaszcza końcówki. To oznacza, że po tak spędzonym urlopie konieczne będzie używanie wielu regenerujących kosmetyków. Sok z cytryny jednak ma działanie nabłyszczające i warto użyć go w celu poprawy wyglądu włosów.

W przypadku bardzo ciemnych włosów rzadko można zastosować jakąkolwiek formę domowego rozjaśniania włosów – efekt najczęściej nie jest widoczny. Proponowane metody to użycie jasnego piwa lub maseczki z miodem i cynamonem. Te sposoby dają jednak tylko lekko widoczne refleksy. Można również zdecydować się na barwienie ziołami, jednak tym sposobem uzyskuje się raczej włosy rude niż blond.

One reply

  1. czytelnik napisał(a):

    Ciekaw jestem czy naprawdę są jeszcze osoby, które stosują jakieś domowe sposoby na rozjaśnianie włosów. Jak są, to Wam podpowiem może niezbyt oczywisty, ale prawdziwy: żeglarstwo! Nie wiem czy od słońca, czy od wody, czy od jednego i drugiego jednocześnie, ale praktycznie wszyscy z nas mają już na początku rozjaśnione włosy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 9 = 1