Depilacja laserowa

Depilacja laserowa
Ocen

Jeszcze kilkanaście lat temu nadmiar owłosienia nikomu nie przeszkadzał. Włosy pod pachami, czy w okolicach bikini były przejawem naturalności. Obecnie jednak w tym względzie wiele się zmieniło. W dzisiejszych czasach nadmiar owłosienia jest uznawany nie tylko za nieatrakcyjny, lecz również i niehigieniczny. Dlatego też większość osób dbająca o swój wygląd zewnętrzny stara się pozbyć nadmiaru włosów. Najprostszą, lecz i najmniej skuteczną metodą jest golenie. Dużo lepsze i trwalsze efekty przynosi depilacja laserem.

Zastosowanie lasera jest szczególnie wskazane do usuwania owłosienia z okolic bikini, nie powoduje bowiem efektów ubocznych, takich jak zaczerwienienie depilowanych miejsc. Dzięki zabiegom wykonywanym laserem skóra wygląda zdrowo i efektownie. Decydując się na tego typu zabieg należy jednak pamiętać, że laser, laserowi nie jest równy. Na rynku działa wiele gabinetów kosmetologicznych, które w swej ofercie posiadają depilację za pomocą tego urządzenia. Nie wszystkie jednak są godne polecenia. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, komforcie i skuteczności, warto korzystać z usług gabinetów posiadających najnowocześniejszy sprzęt taki jak laser Vectus.

Depilacja laserowa laserem Vectus charakteryzuje się przede wszystkim ogromną skutecznością. Według badań jego zastosowanie likwiduje około 95 procent włosów. Pozostałe 5 procent to włosy, które w trakcie zabiegu nie mogły być usunięte ponieważ nie występowały jeszcze w fazie wzrostu. Dlatego też w celu ich usunięcia zaleca się wykonanie, krótkiego zabiegu dodatkowego. Z czego wynika skuteczność tego urządzenia? Przede wszystkim z zastosowania czytnika Skintel. Istota jego działania polega na mierzeniu poziomu melaniny w skórze przed każdym uruchomieniem lasera. Po dokonanych pomiarach informacja jest błyskawicznie przekazywana do mechanizmu sterującego, który dobiera odpowiednią moc. Przy wyższej zawartości melaniny moc lasera może być mniejsza, przy niższej większa. Dzięki temu dawka światła trafiającego do skóry jest zawsze optymalna i pozwalająca trwale usunąć każdy włos.

Poza skutecznością i szybkością działania laser Vectus posiada jeszcze jedną cechę, która sprawia, że urządzenie to doskonale nadaje się do usuwania owłosienia z wrażliwych miejsc. Każdy kto próbował zabiegu laserem starszej generacji wie, że szczególnie nieprzyjemna jest depilacja laserowa bikini. W przypadku nowoczesnego lasera Vectus problem bólu praktycznie nie występuje. Dzięki zastosowaniu systemu Advanced Contact Cooling, skóra jest na bieżąco chłodzona za pomocą szafirowego szkła. To powoduje, że osoby poddające się zabiegom tym urządzeniem, nie skarżą się na uczucie bólu i dyskomfortu.

Depilacja za pomocą lasera Vectus jest nie tylko komfortowa dla pacjentów, lecz także i dla środowiska naturalnego. Dzięki zastosowaniu specjalnych luster, emitowane światło ulega odbiciu od skóry, co zapobiega jego rozproszeniu. Tego typu rozwiązanie zapewnia mniejsze straty energetyczne, co wpływa na zwiększenie wydajności urządzenia.

Dzięki upowszechnianiu się laserów w medycynie estetycznej, ceny zabiegów regularnie spadają. W chwili obecnej najprostszy zabieg depilacji wysokiej jakości laserem Vectus kosztuje około 150 złotych. Przy wyborze gabinetu nie warto jednak kierować się ceną, a renomą kliniki i rodzajem stosowanego sprzętu. Zabiegi laserami starego typu mogą być tańsze, jednak ich skuteczność z pewnością będzie znacznie mniejsza. To powoduje, że aby całkowicie pozbyć się owłosienia trzeba będzie wykonać więcej powtórzeń. W rezultacie oszczędności mogą okazać się niewielkie lub żadne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *