Depilacja laserowa – porównanie

Depilacja laserowa – porównanie
5 (100%) 35 glosow

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych,  który raz na zawsze pozwala pozbyć się nadmiernego owłosienia. Bez względu na partię ciała, którą chcemy, depilować powinniśmy zwrócić na laser, który będzie stosowany do usuwania owłosienia. Zły sprzęt może nie tylko podrażnić naszą skórę, ale również będzie szkodliwy dla zdrowia. 

Trwała depilacja powinna zostać przeprowadzona przez specjalistów, aby zabieg był w 100% bezpieczny. W dzisiejszym artykule porównujemy dwa lasery: Vectus kontra Light Sheer, który wygrał? Odpowiedź na to pytanie w dalszej części dzisiejszego wpisu.

Bezpieczeństwo

Usuwanie włosów laserem powinno być przede wszystkim bezpieczne. Niestety oparzenia po depilacji laserowej zdarzają się często, co może wynikać ze złego sprzętu lub braku umiejętności i wiedzy u osoby, która wykonywała zabieg. Warto zacząć od tego, że laser Vectus posiada innowacyjny i niezwykle inteligentny czynniki melaniny Skintel. Jest to jedyne takie urządzenie na świecie, które zapewnia nam bezpieczeństwo oraz brak ryzyka związanego z oparzeniami. Niestety żadnej z tej funkcji nie ma laser Light Sheer, który często naraża skórę na poparzenia.

Skuteczność

Laserowa depilacja musi być skuteczna, aby pozwalała wyeliminować problem na zawsze.  Innowacyjna i opatentowana technologia Photon Recycling, która zawarta jest w laserze Vectus, wykorzystuje wysłane światło, jako ponowną energię, natomiast światło lasera w głowicy Light Sheer podczas strzału odbija się od skóry i „marnuje” ponad 80% wiązki lasera, przez co zabieg jest mniej skuteczny.

Komfort

Oba lasery posiadają system chłodzący, który ma na celu zapewnienie większego komfortu podczas zabiegu. Warto zaznaczyć, ze system aktywnego chłodzenia w laserze Light Sheer chłodzi przede wszystkim górną warstwę skóry jedynie przed i po strzale lasera, natomiast Vectus posiada nowoczesny system Advanced Contact Cooling, za sprawą którego kontroluje temperaturę ciała przed, po strzale lasera oraz, co ważne podczas  trwania impulsu. To przede wszystkim zmniejsza poczucie dyskomfortu podczas zabiegu.

Szybkość

Usuwanie owłosienia laserem powinno odbywać się również w szybki sposób. Oba lasery posiadają dwie duże oraz jedną małą głowicę, które wykorzystywane są w zależności od rodzaju zabiegu. Laser Vectus dodatkowo posiada 3 tryby pracy, co w znacznym stopniu skraca czas zabiegu.
Depilacja laserowa Light Sheer będzie zatem o wiele dłuższa i może narażać skórę na dodatkowe podrażnienia, dlatego przed zabiegiem należy odpowiednio zweryfikować, jaki sprzęt będzie wykorzystywany. Depilacje laserowa powinna być również skuteczna, dlatego warto poznać opinie przed wizytą u specjalisty. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy depilacja laserowa boli? W wielu przypadkach możemy odczuwać lekki dyskomfort podczas pracy lasera, natomiast jest to ból, który z pewnością każdy wytrzyma.

Depilacja laserowa – cena

Cena zabiegu zależy od obszaru ciała. Zaczyna się już od około 150 zł za wizytę.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Na niektórych partiach ciała wystarczą czasami tylko 4 zabiegi, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Depilacja laserowa – opinie

W przypadku tego zabiegu spotykamy praktycznie same pozytywne opinie.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

O przygotowanie warto wcześniej zapytać w salonie, w którym wykonujemy zabieg. Ważne jest to, aby na 3 miesiące przed wizytą nie wystawiać ciała na słońce oraz nie używać samoopalacza.
Depilacja laserowa skutki uboczne. Skutki uboczne występują tylko podczas nieprawidłowego zabiegu, który np. wykonywany jest złym laserem, wówczas mogą pojawić się poparzenia.

 

Laserowa depilacja Vectus – KUP

3 replies on “Depilacja laserowa – porównanie”

  1. luvpocky pisze:

    Wlasnie cos slyszalam o tych laserach bo znajoma byla na nich w zeszlym roku i nie powien, no kusi zeby tez sie wybrac 😛

  2. Magdalena pisze:

    A czy po zabiegu trzeba smarowac sie jakimś specjalnym kremem albo cos?

  3. Uluś pisze:

    O, ja tez robilam vectusa w clinice cosmetologice w sopocie! Super zabieg. Troche sie pachnie przypalonym popcornem po zabiegu, ale potem serio nic nie odrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 + = 36