Category Archives: Czytelnia

Depilacja laserem w Gdyni – najnowocześniejszy laser Vectus

Osoby borykające się z uciążliwym, gęstym, szybko odrastającym, dającym duży dyskomfort owłosieniem na różnych partiach ciała szukają skutecznej metody na walkę z tym problemem. Początkowo, w zaciszu własnego domu, próbują metod za pomocą maszynek do golenia, kremów, wosków, depilatorów. Włoski odrastają, stają się coraz sztywniejsze, twardsze, trudniejsze do usunięcia. Owłosienie na twarzy, ciele i w okolicach intymnych można usunąć za pomocą skutecznej metody o trwałych rezultatach – przy pomocy lasera diodowego Vectus. Continue reading →

Prosaki: czym są i jak sobie z nimi radzić?

Prosaki są najprawdopodobniej jednym z najczęstszych problemów skórnych. Te niewielkie, jasne nierówności stanowią jednak dla wielu bardzo istotny problem natury estetycznej, a nawet psychologicznej. Potrzeba ich ciągłego ukrywania i maskowanie pod makijażem, niejedną osobę może wpędzić w ciężkie kompleksy.

Continue reading →

Rodzaje depilacji laserowej

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa reprezentuje sobą w pełni skuteczny oraz bezpieczny zabieg pozwalający pozbyć nam się nadmiernego owłosienia na dłuższy czas z określonych części ciała. Należy również, iż jest to zabieg w pełni bezpieczny, a dzięki korzystaniu z najnowszych innowacji całkowicie minimalizuje ponowne wzrastanie włosów. Laserowa depilacja jest w stanie zapewnić nam także komfort podczas zabiegu, dzięki technologii pokrycia lasera szafirowym szkłem – odpowiedzialnym za komfortowe uczucie chłodzenia depilowanych części. Depilacja może zostać przeprowadzona praktycznie na każdej nadmiernie owłosionej części ciała, nadal częściej korzystają z niej kobiety, jednakże powoli możemy zaobserwować pojawianie się coraz większej ilości mężczyzn – co jest ruchem korzystnym nie tylko dla zdrowia, ale i dla higieny. Aby maksymalnie podnieść skuteczność warto wybrać serię wizyt, pytanie typu depilacja laserowa-ile zabiegów powinno się odbyć dla optymalnych efektów jest pytaniem często zadawanym przez klientów – otóż powinno odbyć się od 4 do 6 zabiegów w odstępie od 4 do 10 tygodni. Czy depilacja laserowa boli oraz jak się do niej przygotować – na te pytania odpowiedzi pojawią się poniżej, a po więcej udaj się tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/.

Depilacje okolic intymnych

Depilacja laserowa okolic bikini należy do najbardziej delikatnych zabiegów tego typu – obok depilacji laserowej twarzy – jednak odpowiednio poprowadzona oraz przy użyciu najnowszych technologii nie sprawi nam dyskomfortu. Należy zaznaczyć, iż depilacja laserowa miejsc intymnych nie jest wykonywana u mężczyzn ze względów zdrowotnych. Usuwanie włosów laserem w tych miejscach powinno odbyć się w serii 4-6 zabiegów, laserowa depilacja bikini posiada również przeciwwskazania: są to przebyte nowotwory, ciąża czy przebyte infekcje, a także chwilowo podrażniona skór w okolicach bikini. Usuwanie owłosienia laserem powinno odbywa się w sterylnym miejscu – należy pamiętać, iż skóra po czynnościach może być zaczerwieniona, dlatego powinniśmy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i pielęgnację po zabiegu. Przygotowując się do zabiegu należy miesiąc przed zrezygnować z depilacji tychże miejsc. Depilacja laserowa bikini należy do jednej z częściej wybieranych przez kobiety.

Depilacje twarzy

Depilacja laserowa twarzy należy do kolejne z grupy bardziej delikatnych procesów usuwania nadmiernego owłosienia. Stosują ją głównie kobiety w celu pozbycia się tak zwanego wąsika znad ust czy włosów znajdujących się w rejonie brody. Depilacja laserowa wąsika oraz depilacja laserowa brody są zabiegami – z racji swojego położenia – krótkimi, lecz intensywnymi. W szybkim czasie usuwane zostają włosy z naszej skóry twarzy, jednak biorąc pod uwagę delikatną cerę twarzy, należy odpowiednio dbać przez zabiegiem o skórę twarzy oraz po zabiegu odpowiednio ją nawilżyć. Sam zabieg może być lekko dyskomfortowy, jednak najczęściej trwa do maksymalnie 15 minut. Laserowa depilacja twarzy ma nie powinna się odbyć, gdy po uprzedniej wizycie u dermatologa ten wykryje przeciwwskazania do niej (pieprzyki, znamię czy inne budzące podejrzenie przebarwienia). Również, gdy przeszliśmy nowotwór powinniśmy skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem, jakim jest depilacja laserowa. Efekty tego badania dadzą nam jasność co do możliwości.

SPRAWDŹ JUŻ TERAZ ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Depilacje nóg

Laserowa depilacja nóg jest zabiegiem obleganym przez mężczyzn, jak i kobiety – w przypadku posiadania nadmiernego owłosienia w tych rejonach jest to czynność optymalna, taki zabieg powinien być przeprowadzony od 4 do 6 razy w celu zmaksymalizowania efektów. Depilacja laserowa nóg jest zabiegiem nieinwazyjnym, jednak po jej procesie może wystąpić delikatne zaczerwienienie, toteż należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, przed i po zabiegu. Poza tym, w rodzaju zabiegu, jakim jest depilacja laserowa przeciwwskazania są również ważnym czynnikiem – należy udać się na badania do dermatologa oraz przedstawić swoją kartę leczenia, w przypadku przebytych wcześniej chorób, infekcji.

Depilacje pleców

Depilacja laserowa pleców jest zabiegiem, z którego korzystają głównie mężczyźni borykający się z problemem nadmiernego owłosienia. Zabieg ten jest bezbolesny, a jego czas zależy od intensywności owłosienia na plecach (głównie 30 minut). Poza tym, temu procesowi towarzyszy często depilacja laserowa pach, która może być już bardziej dyskomfortowa – jednak dzięki zastosowaniu najnowszych technologii chłodzących w trakcie zabiegu poczucie to jest minimalizowane. Przed zabiegiem należy sprawdzić czy nie przechodziliśmy żadnych stanów zapalnych skóry oraz infekcji skóry. Przeciwwskazania to głównie nowotwory skóry oraz zaburzenia układu krążenia. Jeżeli lekarz wyda zgodę możemy poddać się procesowi, jakim jest depilacja laserowa. Jak się przygotować w przypadku, gdy nigdy nie poddaliśmy się takiemu zabiegowi? Poza dbaniem o miejsce depilacji – przez nawilżanie kremem lub balsamem – oraz odpowiednie badania u dermatologa, nie musimy robić nic więcej.

Podsumowanie

Proces depilacji laserowej jest zabiegiem szybkim, nieinwazyjnym, a stosowany w odpowiedniej serii (od 4 do 6 zabiegów) usuwa owłosienie do 95 procent i powoduje, iż ewentualnie powstające później włoski będą niezwykle cienkie, jasne – a przez to niewidoczne. Depilacje laserowa laserem przedstawiającym najnowsze innowacje, od funkcji chłodzenia po czytnik melaniny pozwoli nam zminimalizować uczucie dyskomfortu i podnieść jakość samego zabiegu. W przypadku decyzji na proces usuwania owłosienia, jaki przedstawia depilacja laserowa ceny za zabieg wahają się – w zależności od miejsca usuwania – od 150 złotych za twarz do 599 złotych za całe nogi. Oczywiście zabiegi można łączyć w pakiety, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do renomy tego zabiegu, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarce internetowej hasło: depilacja laserowa opinie, a pojawią się przed nami w zdecydowanej większości opinie pozytywne. Dodatkowo decydując się na zabieg w klinice z najnowszymi technologiami uzyskamy pewność bezpiecznego i skutecznego zabiegu.

kropla krwi

Konflikt serologiczny i jego skutki

Każdy człowiek posiada krew o określonej grupie (A, B, 0 lub AB). Większość populacji (ok. 80-85%) ma dodatkowo na powierzchni erytrocytów antygen D, czyli tzw. czynnik Rh. Pozostali, a więc jedynie ok. 15% całej populacji, nie posiadają tego antygenu. Tego rodzaju różnice między matką a nienarodzonym jeszcze dzieckiem wywołują konflikt krwi, nazywany częściej konfliktem  serologicznym. Continue reading →

Co na cellulit?

Problem cellulitu to nie wątpliwie jedno z najczęściej spotykanych defektów skóry u naszego społeczeństwa, które uwidacznia się nie tylko na uda, lecz także w dużej mierze na pośladkach, co wprowadza większość kobiet w kompleksy. Z cellulitem najczęściej spotykają się kobiety, aczkolwiek czasami problem ten dotyczy również płeć męską.

Continue reading →

Plamy na twarzy – przyczyny powstawania i sposoby na ich usunięcie

Przebarwienia na twarzy mogą się pojawić u każdego. Najczęstszą ich przyczyną jest opalanie się i to zarówno na słońcu jak i w solarium. Ale plamy na twarzy od słońca to nie jedyna przyczyna. Możliwym wyjaśnieniem mogą być też wahania hormonów czy tez naturalne procesy starzenia się skóry. Usuwanie przebarwień na twarzy nie jest proste, dlatego najlepiej im zapobiegać przede wszystkim stosując kremy z wysokim filtrem UV i unikając nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, jak również rezygnując lub ograniczając do minimum opalanie się na solarium. Zwróć też uwagę na spożywane leki, suplementy diety i stosowane kosmetyki – niektóre mogą mieć działanie fotouczulające i fototoksyczne. Sprawdź czy przyczyny przebarwień nie są jednym z objawów chorób np. wątroby.

Continue reading →

Vectus vs Light Sheer – pojedynek laserów do depilacji

Ostatnie lata pokazały rosnącą popularność depilacji laserowej. Fenomen ten nie powinien wzbudzać zdziwienia, biorąc pod uwagę szereg korzyści płynących z poddania się temu zabiegowi. Zanim jednak pozwolimy się ponieść nowej modzie, warto najpierw dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego narzędzia do depilacji, bowiem może to znacząco wpłynąć na poziom zadowolenia z zabiegu. Poniżej porównujemy dwa najsłynniejsze obecnie na rynku lasery – Vectus oraz Light Sheer.

POCZĄTKI

Depilacja laserowa Light Sheer została stworzona 15 lat temu przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies. Przez wiele lat technologia ta dominowała na tle konkurencji. Jej producent wciąż dążył jednak do opracowania efektywniejszych oraz bezpieczniejszych rozwiązań, które pozwolą znaleźć produktowi godnego konkurenta. Po upływie 10 lat starania te zaowocowały narodzinami lasera diodowego Vectus.

BEZPIECZEŃSTWO

Depilacja laserowa przy pomocy technologii Light Sheer wiąże się z koniecznością oceny stanu skóry pacjenta przez kosmetologa, co pozwala na dobranie odpowiednich parametrów zabiegu. Procedura ta stwarza jednak pewne zagrożenia. Najpoważniejsze z nich to oparzenia po depilacji laserowej powstałe wskutek użycia zbyt dużej mocy urządzenia. Z drugiej strony zastosowana moc może się również okazać zbyt mała, przez co planowane usuwanie włosów laserem okaże się nieskuteczne.

Laser Vectus wyposażony jest z kolei w innowacyjny czytnik melaniny Skintel, dzięki któremu pacjent nie będzie musiał obawiać się opisanych wyżej komplikacji. Przyłożony do skry czytnik mierzy w niej poziom barwnika, po czym przesyła wygenerowane dane do specjalnego urządzenia odpowiedzialnego za dobór odpowiedniej mocy lasera. Ta zautomatyzowana procedura sprawia, że gdy już nastąpi depilacja laserowa, skutki uboczne po jej zakończeniu z pewnością się nie pojawią.

SKUTECZNOŚĆ

Usuwanie owłosienia laserem w przypadku obu urządzeń pozwoli na efektywne pozbycie się tego wstydliwego problemu. Trwała depilacja nie powinna być jednak oceniana wyłącznie na podstawie tej właściwości. Stojąc przed wyborem, warto zwrócić uwagę także na inne cechy.

Laser Vectus jako młodszy reprezentant serii narzędzi do depilacji posiada wszystkie atuty swojego poprzednika. Jego wady zostały natomiast zlikwidowane i zastąpione ulepszeniami opartymi na najnowszych odkryciach współczesnej nauki. Należy do nich między innymi Photon Recycling, czyli rozwiązanie umożliwiające odbijanie promieni za pomocą specjalnych luster, co prowadzi do zwiększenia liczby usuniętych włosków i związanej z tym intensyfikacji rezultatów. Odgadnąć bez trudu można również, że w tym przypadku procesu depilacja laserowa to ile zabiegów konieczne będzie do uzyskania odpowiedniej redukcji owłosienia ulegnie satysfakcjonującej zmianie.

Laserowa depilacja laserem Vectus uległa modyfikacji także dzięki zwiększeniu zagęszczenia diod w głowicy urządzenia. Światło dokładniej dostarczane jest teraz nawet do trudniej dostępnych fragmentów skóry.

KOMFORT

„Czy depilacja laserowa boli?” – to prawdopodobnie najczęściej padające pytanie wśród osób rozważających poddanie się temu zabiegowi. Do niedawna w trakcie szukania informacji na temat hasła „depilacja laserowa” opinie tych, którzy zdecydowali się jej poddać potrafiły skutecznie odstraszyć wielu nowicjuszy. Zabieg ten często opisywany jest jako bardzo bolesny.

Choć technologia Light Sheer wyposażona była w system chłodzenia Chill Tip, górna warstwa skóry wystawiana była na jego działanie tylko przed i po każdym impulsie. Pacjent był wobec tego narażony na poczucie dyskomfortu.

Problem ten został zlikwidowany w urządzeniach Vectus, dzięki zastosowaniu technologii aktywnego chłodzenia Advanced Contact Cooling – więcej w tym temacie tutaj: https://depilacjavectus.pl/dlaczego-warto-wybrac-laser-vectus/. Sprawowany przez nią monitoring temperatury organizmu umożliwia kojące oddziaływanie na skórę nie tylko przed i po działaniu impulsu lasera, ale również w trakcie niego

SZYBKOŚĆ

Różnica między technologiami widoczna jest również pod względem czasu trwania zabiegu. W przypadku nowszego urządzenia jest on znacznie krótszy. Przyczyna tego fenomenu kryje się we właściwościach nowoczesnej głowicy wyposażonej w 3 tryby pracy zróżnicowane na podstawie tempa. Brak podobnego rozwiązania w laserze Light Sheer zdecydowanie przemawia na jego niekorzyść.

DEPILACJA LASEROWA – KOSZT

W zależności od gabinetu, gdzie przeprowadzana jest dana depilacja laserowa cena jednej sesji może znacząco się różnić. Ciężko zatem wyznaczyć dokładną różnicę w wydatkach związanych z wykorzystaniem porównywanych urządzeń. Ogólne zestawienie wskazuje jednak, że zabiegi z wykorzystaniem nowszej technologii są droższe. Niemniej, wziąwszy pod uwagę korzyści, jakie zapewnia przeprowadzana laserem Vectus laserowa depilacja, cena wydaje się być adekwatna do jakości zabiegu.

PODSUMOWANIE

Niewątpliwie oba lasery mają swoich zwolenników, co jest całkowicie uzasadnione, zważając na liczne zalety tych urządzeń. Dokładna analiza ich atrybutów pokazuje jednak, że innowacje zastosowane w technologii Vectus wzniosły zabieg depilacji laserowej na nowy poziom i znacznie podniosły poprzeczkę dla jej przyszłych konkurentów.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

Wrastające paznokcie – jak się z nimi uporać?

Wrastające paznokcie to bolesna dolegliwość atakująca aparat paznokciowy. Początkowo wiąże się z uczuciem dyskomfortu, który dopiero z czasem i w miarę wrastania paznokcia głębiej pojawia się ból palucha u stopy, co w rezultacie może nawet uniemożliwiać chodzenie. Istotą schorzenia jest jest wrastanie bocznej części płytki paznokcia pod przylegającą do niej skórę. Taka sytuacja wynika zazwyczaj z wady wrodzonej lub nabytego zaburzenia proporcji wielkością płytki paznokciowej a wielkością wałów paznokciowych i łożyska. Najczęściej spotkać się można z wrastaniem paznokcia dużego palca u stopy, a dzieje się tak ponieważ paznokieć palucha jest najtwardszy ze wszystkich i najmocniej wbija się w naskórek. Jeśli zareaguje się w porę i zacznie zapobiegać dalszemu wrastaniu paznokcia, można uniknąć bolesnej chirurgicznej korekcji.

Continue reading →

Domowe sposoby na afty

Afty to niezbyt groźne, lecz bardzo nieprzyjemne owrzodzenia, występujące w jamie ustnej. Są to małe, okrągłe i bolesne, białe narośle w ustach, które drażnią i irytują ich posiadacza. Pojawiają się w wyniku osłabienia, zmęczenia, nadmiernego stresu, w wyniku stosowania antybiotyków, a także kiedy niewłaściwie się odżywiamy.

Powszechnie wiadomo, jak ważna jest zdrowa dieta. Pomaga uniknąć nie tylko owrzodzeń w ustach, lecz także wielu poważniejszych chorób. Zanim więc sięgniemy po płukanki i inne domowe sposoby na afty, warto przeanalizować swoją dietę i w ramach leczenia na własną rękę, szybko zmienić nawyki żywieniowe. Pleśniawki pojawiają się często w wyniku niedoborów witamin i minerałów, dlatego jeśli zauważysz u siebie nieprzyjemne krostki w ustach, zacznij od zakupu odpowiednich produktów żywnościowych. Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się aft? Odżywiaj się zdrowo!

Continue reading →

Objawy kamicy żółciowej

Kamica żółciowa to bardzo kłopotliwe i trudne w leczeniu schorzenie, polegające na odkładaniu się wewnątrz naszego układu żółciowego złogów, składających się z bilirubiny, węglanów wapnia itd.

Ze względu na to, że przyczyny kamicy żółciowej są naprawdę wielorakie, może ona dawać rozmaite objawy. Głównie jednak, biorąc pod uwagę miejsce wystąpienia tej choroby, większość objawów jest łatwa do zdiagnozowania. Jeśli więc ich nie bagatelizujemy, leczenie z pewnością przyniesie dobre efekty.

Continue reading →