Category Archives: Czytelnia

osłabienie włosów

Pokonaj łysienie z pomocą trychologa!

Nowoczesna medycyna opiera się obecnie o działanie wielokierunkowe – nie tylko stosowanie leków ale i właściwą prewencję schorzeń z przywracaniem homeostazy organizmu. Podobnie wygląda to w terapii łysienia, w którą powinien być zaangażowany zarówno lekarz dermatolog, jak i specjalista kosmetologii – trycholog. Wielospecjalistyczne podejście pozwala szybko określić istniejące przyczyny wypadania włosów oraz wdrożyć najskuteczniejsze postępowanie terapeutyczne, co pozwoli ograniczyć nadmierne wypadanie włosów i odwrócić skutki ich utraty.

Continue reading →

usuwanie włosów na nogach

Depilacja laserowa Gdynia – Bezbolesne usuwanie włosków laserem Vectus

Ostatnie kilkanaście lat to okres, kiedy to również mężczyźni zaczęli przywiązywać większą uwagę do wyglądu swojego ciała. Aktualnie już nikogo nie dziwią panowie udający się na zabiegi laserowego usuwania owłosienia, czy też do salonów pielęgnacji paznokci. Tym samym, dzisiejszy artykuł chcieliśmy poświęcić depilacji laserowej z wykorzystaniem lasera Vectus – metodzie skierowanie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej nieco więcej, koniecznie przeczytaj nasz krótki artykuł. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury i życzymy miłego czytania. Continue reading →

Balsam na cellulit – Pozbądź się kompleksów z naturalnymi składnikami

Pomarańczowa skórka to problem ujawianiający się na skórze każdej kobiety, niezależnie od wieku i wagi. Nieestetycznie zdobi tkankę skórną powodując kompleksy i obniżenie własnej samooceny. Wiele koncernów kosmetycznych ma w swojej ofercie środki, dzięki którym można pozbyć się cellulitu. Na co jednak trzeba zwracać uwagę podczas doboru odpowiedniego kosmetyku ? Czego unikać w składzie ? Jak składniki aktywne wpływają na organizm kobiecy ? Continue reading →

Depilacja laserem w Gdyni – najnowocześniejszy laser Vectus

Osoby borykające się z uciążliwym, gęstym, szybko odrastającym, dającym duży dyskomfort owłosieniem na różnych partiach ciała szukają skutecznej metody na walkę z tym problemem. Początkowo, w zaciszu własnego domu, próbują metod za pomocą maszynek do golenia, kremów, wosków, depilatorów. Włoski odrastają, stają się coraz sztywniejsze, twardsze, trudniejsze do usunięcia. Owłosienie na twarzy, ciele i w okolicach intymnych można usunąć za pomocą skutecznej metody o trwałych rezultatach – przy pomocy lasera diodowego Vectus. Continue reading →

Prosaki: czym są i jak sobie z nimi radzić?

Prosaki są najprawdopodobniej jednym z najczęstszych problemów skórnych. Te niewielkie, jasne nierówności stanowią jednak dla wielu bardzo istotny problem natury estetycznej, a nawet psychologicznej. Potrzeba ich ciągłego ukrywania i maskowanie pod makijażem, niejedną osobę może wpędzić w ciężkie kompleksy.

Continue reading →

Rodzaje depilacji laserowej

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa reprezentuje sobą w pełni skuteczny oraz bezpieczny zabieg pozwalający pozbyć nam się nadmiernego owłosienia na dłuższy czas z określonych części ciała. Należy również, iż jest to zabieg w pełni bezpieczny, a dzięki korzystaniu z najnowszych innowacji całkowicie minimalizuje ponowne wzrastanie włosów. Laserowa depilacja jest w stanie zapewnić nam także komfort podczas zabiegu, dzięki technologii pokrycia lasera szafirowym szkłem – odpowiedzialnym za komfortowe uczucie chłodzenia depilowanych części. Depilacja może zostać przeprowadzona praktycznie na każdej nadmiernie owłosionej części ciała, nadal częściej korzystają z niej kobiety, jednakże powoli możemy zaobserwować pojawianie się coraz większej ilości mężczyzn – co jest ruchem korzystnym nie tylko dla zdrowia, ale i dla higieny. Aby maksymalnie podnieść skuteczność warto wybrać serię wizyt, pytanie typu depilacja laserowa-ile zabiegów powinno się odbyć dla optymalnych efektów jest pytaniem często zadawanym przez klientów – otóż powinno odbyć się od 4 do 6 zabiegów w odstępie od 4 do 10 tygodni. Czy depilacja laserowa boli oraz jak się do niej przygotować – na te pytania odpowiedzi pojawią się poniżej, a po więcej udaj się tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/.

Depilacje okolic intymnych

Depilacja laserowa okolic bikini należy do najbardziej delikatnych zabiegów tego typu – obok depilacji laserowej twarzy – jednak odpowiednio poprowadzona oraz przy użyciu najnowszych technologii nie sprawi nam dyskomfortu. Należy zaznaczyć, iż depilacja laserowa miejsc intymnych nie jest wykonywana u mężczyzn ze względów zdrowotnych. Usuwanie włosów laserem w tych miejscach powinno odbyć się w serii 4-6 zabiegów, laserowa depilacja bikini posiada również przeciwwskazania: są to przebyte nowotwory, ciąża czy przebyte infekcje, a także chwilowo podrażniona skór w okolicach bikini. Usuwanie owłosienia laserem powinno odbywa się w sterylnym miejscu – należy pamiętać, iż skóra po czynnościach może być zaczerwieniona, dlatego powinniśmy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i pielęgnację po zabiegu. Przygotowując się do zabiegu należy miesiąc przed zrezygnować z depilacji tychże miejsc. Depilacja laserowa bikini należy do jednej z częściej wybieranych przez kobiety.

Depilacje twarzy

Depilacja laserowa twarzy należy do kolejne z grupy bardziej delikatnych procesów usuwania nadmiernego owłosienia. Stosują ją głównie kobiety w celu pozbycia się tak zwanego wąsika znad ust czy włosów znajdujących się w rejonie brody. Depilacja laserowa wąsika oraz depilacja laserowa brody są zabiegami – z racji swojego położenia – krótkimi, lecz intensywnymi. W szybkim czasie usuwane zostają włosy z naszej skóry twarzy, jednak biorąc pod uwagę delikatną cerę twarzy, należy odpowiednio dbać przez zabiegiem o skórę twarzy oraz po zabiegu odpowiednio ją nawilżyć. Sam zabieg może być lekko dyskomfortowy, jednak najczęściej trwa do maksymalnie 15 minut. Laserowa depilacja twarzy ma nie powinna się odbyć, gdy po uprzedniej wizycie u dermatologa ten wykryje przeciwwskazania do niej (pieprzyki, znamię czy inne budzące podejrzenie przebarwienia). Również, gdy przeszliśmy nowotwór powinniśmy skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem, jakim jest depilacja laserowa. Efekty tego badania dadzą nam jasność co do możliwości.

SPRAWDŹ JUŻ TERAZ ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Depilacje nóg

Laserowa depilacja nóg jest zabiegiem obleganym przez mężczyzn, jak i kobiety – w przypadku posiadania nadmiernego owłosienia w tych rejonach jest to czynność optymalna, taki zabieg powinien być przeprowadzony od 4 do 6 razy w celu zmaksymalizowania efektów. Depilacja laserowa nóg jest zabiegiem nieinwazyjnym, jednak po jej procesie może wystąpić delikatne zaczerwienienie, toteż należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, przed i po zabiegu. Poza tym, w rodzaju zabiegu, jakim jest depilacja laserowa przeciwwskazania są również ważnym czynnikiem – należy udać się na badania do dermatologa oraz przedstawić swoją kartę leczenia, w przypadku przebytych wcześniej chorób, infekcji.

Depilacje pleców

Depilacja laserowa pleców jest zabiegiem, z którego korzystają głównie mężczyźni borykający się z problemem nadmiernego owłosienia. Zabieg ten jest bezbolesny, a jego czas zależy od intensywności owłosienia na plecach (głównie 30 minut). Poza tym, temu procesowi towarzyszy często depilacja laserowa pach, która może być już bardziej dyskomfortowa – jednak dzięki zastosowaniu najnowszych technologii chłodzących w trakcie zabiegu poczucie to jest minimalizowane. Przed zabiegiem należy sprawdzić czy nie przechodziliśmy żadnych stanów zapalnych skóry oraz infekcji skóry. Przeciwwskazania to głównie nowotwory skóry oraz zaburzenia układu krążenia. Jeżeli lekarz wyda zgodę możemy poddać się procesowi, jakim jest depilacja laserowa. Jak się przygotować w przypadku, gdy nigdy nie poddaliśmy się takiemu zabiegowi? Poza dbaniem o miejsce depilacji – przez nawilżanie kremem lub balsamem – oraz odpowiednie badania u dermatologa, nie musimy robić nic więcej.

Podsumowanie

Proces depilacji laserowej jest zabiegiem szybkim, nieinwazyjnym, a stosowany w odpowiedniej serii (od 4 do 6 zabiegów) usuwa owłosienie do 95 procent i powoduje, iż ewentualnie powstające później włoski będą niezwykle cienkie, jasne – a przez to niewidoczne. Depilacje laserowa laserem przedstawiającym najnowsze innowacje, od funkcji chłodzenia po czytnik melaniny pozwoli nam zminimalizować uczucie dyskomfortu i podnieść jakość samego zabiegu. W przypadku decyzji na proces usuwania owłosienia, jaki przedstawia depilacja laserowa ceny za zabieg wahają się – w zależności od miejsca usuwania – od 150 złotych za twarz do 599 złotych za całe nogi. Oczywiście zabiegi można łączyć w pakiety, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do renomy tego zabiegu, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarce internetowej hasło: depilacja laserowa opinie, a pojawią się przed nami w zdecydowanej większości opinie pozytywne. Dodatkowo decydując się na zabieg w klinice z najnowszymi technologiami uzyskamy pewność bezpiecznego i skutecznego zabiegu.