Co powinien zawierać dobry krem na cellulit?

Co powinien zawierać dobry krem na cellulit?
5 (100%) 1 glosow

Cellulit, zwany także skórką pomarańczową jest wstydliwym problemem wielu kobiet. Nie jest prawdą, że to przypadłość tylko kobiet z nadwagą. Jak zwalczyć cellulit? Jedyne skuteczne sposoby to stosowanie dobrych kremów, uprawianie sportu i dobra dieta. Tylko te 3 czynniki, stosowane jednocześnie mogą dać dobry efekt.

Na wstępie walki z cellulitem trzeba odróżnić go od cellulitis, które jest zapaleniem skóry i tkanek podskórnych, spowodowanym bakteriami. Obszar zmieniony chorobowo jest zaczerwieniony i nie ma nic wspólnego ze skórką pomarańczową. Cellulit jest nierównomiernie rozkładającą się tkanką tłuszczową, co sprzyja powstawaniu zgrubień i grudek (sprawdź tutaj ranking kremów na cellulit). Do jego powstawania prowadzi siedzący tryb życia, niezdrowa dieta i problemy z układem krążenia. Najczęściej odkłada się na pośladkach, udach, czasem też na łydkach.

Walka z pomarańczową skórką nie jest prosta a na efekty trzeba długo czekać, czasem nawet kilka miesięcy.

  1. Pierwszym sposobem na walkę cellulitem jest stosowanie specjalistycznych kremów na tę przypadłość. Co powinien zawierać dobry krem? Jak najwięcej substancji aktywnych, które pomogą nam uporać się z problemem. Powinny one zmniejszać ilość komórek tłuszczowych, wzmacniać i pobudzać układ krążenia, działać przeciwobrzękowo, ujędrniać i napinać skórę. Skład idealnego kremu na cellulit powinien zawierać takie substancje jak:
  • substancje redukujące ilość komórek tłuszczowych – kofeina, żeń-szeń, imbir, cynamon retinol
  • substancje pobudzające krążenie i oczyszczające – algi, arnika górska, miłorząb japoński, skrzyp polny
  • substancje nawilżające i ujędrniające – witaminy i kwasy tłuszczowe, na przykład czarne błoto z Morza Martwego

To przykład składu idealnego kremu na cellulit, dlatego warto przed zakupem czytać etykiety i upewnić się, że preparat, po który sięgamy jest wielozadaniowy.

  1. Drugim sposobem jest stosowanie zdrowej diety, co powinno przyśpieszyć metabolizm, poprawić wygląd skóry i ogólną kondycję całego organizmu, a co najważniejsze – utratę nadwagi. Zdrowa dieta przeciw cellulitowi powinna uwzględniać dużą ilość błonnika, warzyw i owoców. Warto także pić dużo wody, aby szybciej wypłukiwać toksyny z organizmu.
  2. Trzecim sposobem jest regularne uprawianie sportu. Można chodzić, biegać albo pływać, byle się ruszać kilka razy w tygodniu. Ruch wpływa na przyśpieszenie metabolizmu i utratę wagi, a o to nam właśnie chodzi.

Vialise krem

Istnieje jeszcze kilka popularnych, domowych sposobów na walkę z cellulitem. Należy do nich na przykład masaż. Czynność ta pobudza krążenie krwi, co skutkuje zerwaniem tkanek tłuszczowych. Masaż można wykonać za pomocą strumienia wody – zimnej i ciepłej na zmianę lub przy pomocy specjalnej, szorstkiej rękawicy. Do masażu można także używać specjalistycznych kremów na cellulit. Można spróbować także masaży przy pomocy fusów z kawy, zrobić tak zwany peeling kawowy ze względu na zawartość kofeiny. W walce z cellulitem pomoże także zamiana zbyt obcisłych ubrań na luźniejsze. Jest to ważne ponieważ nacisk ciasnych ubrań na skórę sprzyja powstawaniu cellulitu.

Kremy na cellulit najlepiej jest stosować po uprzedniej gorącej kąpieli i peelingu. Spowoduje to jeszcze lepsze wchłanianie się substancji zawartych w preparacie. Najważniejsze jest aby regularnie stosować zarówno krem jak i inne domowe sposoby przeciwko cellulitowi. Pierwsze zmiany powinny być widoczne już po miesiącu kuracji. Preparaty na pomarańczową skórkę i zdrowy tryb życia warto utrzymać dłużej niż tylko kilka miesięcy dla lepszego samopoczucia i zdrowego wyglądu.

 

Sprawdź więcej tutaj: http://www.bielsko.biala.pl/firmy/porady/512/krem-na-cellulit-zobacz-jak-pozbyc-sie-cellulitu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *