Blizna po cesarce – czy jest na nią rozwiązanie?

Blizna po cesarce – czy jest na nią rozwiązanie?
5 (100%) 11 glosow

Blizna po cesarce może być przyczyną sporych kompleksów kobiet, których ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie. U niektórych kobiet pojawia się również zgrubienie blizny po cesarce, które może sprawiać dyskomfort psychiczny. Na szczęście bez względu na rozmiar blizny, możliwe jest skuteczne zredukowanie jej widoczności.

Blizna po cesarce – czy mamy wpływ na jej pojawienie się?

Blizna po cesarce pojawia się u wszystkich kobiet, które przeszły zabieg cesarskiego cięcia, ale nie u każdej wygląda rzecz jasna tak samo. Ponadto, bliznowiec po cc może mieć różną wielkość. Na pewno jednak kobiety, które mają problem z trudnym gojeniem się rany pooperacyjnej mogą mieć problem ze zwiększoną widocznością blizny. Trudne gojenie się rany może wynikać chociażby z zakażenia jej przez drobnoustroje.

Twarda blizna po cesarce jest również bardziej widoczna u pań z cukrzycą, bo u nich rana goi się stosunkowo powoli.

Blizna po cesarce nie znika? Nie wiesz co robić? Dowiedz się jak zredukować jej widoczność: https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/blizna-po-cesarce-co-zrobic-kiedy-nie-chce-zniknac/

Blizna po cesarce

Blizna po cc – zgrubienie, z którym warto walczyć!

Zgrubienie blizny po cc jest problemem, który nie dotknie każdej kobiety po cesarskim cięciu. Bez względu jednak na to czy naszym problemem jest blizna po cesarce czy również jej zgrubienie, możemy skutecznie walczyć z jej widocznością przy pomocy zabiegów.

Do wyboru mamy takie zabiegi jak:

  • Dermapen,
  • mezoterapia igłowa,
  • laser Emerge.

Blizna po cesarce może stać się znacznie mniej widoczna dzięki zabiegowi Dermapen. Zabieg ten polega na podaniu do skóry substancji, które stymulują ją do regeneracji. Specjalista wykonujący zabieg używa w tym celu głowicy pokrytej niewielkich rozmiarów igiełkami.

Bliznowiec po cesarce może również stać się mniej widoczny dzięki mezoterapii igłowej. Koktajl odżywczy aplikowany jest do skóry przy pomocy kaniuli. Składniki aktywne zawarte w koktajlu sprawiają, że skóra zostaje pobudzona do odnowy. Dzięki temu blizna po cesarce staje się mniej widoczna.

Blizna po cesarce może zostać również zredukowana dzięki laserowi Emerge. Laseroterapia jest bardzo skuteczną formą walki z bliznami i zgrubieniami. Wiązka lasera doprowadza do niewielkich uszkodzeń skóry, przez co zostaje ona pobudzona do intensywnej regeneracji. Blizna staje się znacznie mniej widoczna dzięki zabiegowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 4