Biżuteria z naturalnych pereł

Biżuteria z naturalnych pereł
5 (100%) 1 glosow

Perły są synonimem piękna i elegancji, stąd też od wieków pozostają jednymi z najbardziej pożądanych wytworów jubilerskich. Co ciekawe, biżuteria z pereł ma właściwości nie tylko estetyczne. Część osób, noszących takie ozdoby, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że wpływają one korzystnie na ich zdrowie i samopoczucie. Oczywiście, zdrowotne właściwości posiadają wyłącznie perły naturalne – stąd też wybór produktu sztucznego nie spowoduje takiego efektu, jednocześnie będzie też zdecydowanie mniej efektowny.

Najpiękniejsze perły mają doskonały kulisty kształt. Są one jednocześnie najdroższymi. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że właściwości medyczne mają również te nieco mniej idealne. Nietypowe zastosowanie pereł przypisywane jest w dużej mierze ze względu na skład i elementy ich budowy. Lecznicze właściwości powodują przede wszystkim spore pokłady wapnia.

Biżuteria ślubna

Perły chętnie stosowane są jako biżuteria ślubna. Jak jednak podkreślają osoby, interesujące się sennikami czy astrologią – nie powinny być darowane w nieszczerym prezencie, gdyż jako takie, mogą przynosić pecha. Samodzielny wyposażenie się w perły na ważną uroczystość jest jednak bardzo często spotykane i popularne. Biżuteria, wykonana z nich, prezentuje się niezwykle okazale, a jednocześnie dodaje użytkowniczce pewności siebie.

Perły są używane przez jubilerów do produkcji biżuterii różnego typu. Wyroby tego typu należą do najmodniejszych, ponadto – w porównaniu do ozdób wykonanych z brylantów – są też tańsze. Naszyjnik z pereł będzie zazwyczaj tańszy od tego, który został zrobiony z kamieni szlachetnych. Niemniej, skomplikowane konstrukcje, z wykorzystaniem wielu naturalnych pereł bywają także bardzo kosztowne. Również kolczyki z pereł będą świetnie prezentować się m.in na ślubnym kobiercu.

Właściwości pereł

W kulturach wschodnich przyjęło się myślenie, że perła potrafi zatrzymać młodość. Nawet jeśli jest to twierdzenie nieco przesadzone, to zauważono, że perły wpływają na spowolnienie procesów starzenia się skóry. Taka terapia nie będzie rzecz jasna sama w sobie skuteczna, jednak przy stosowaniu odpowiednich środków ochrony i profilaktyki, może śmiało służyć za bodziec uzupełniający.

Ponadto, perłom przypisuje się także dobry wpływ na układ krążenia. Noszenie biżuterii tego typu poprawia ponoć przepływ krwi i stymuluje prawidłową pracę serca. Co za tym idzie, przybywa sił witalnych i posiadacz pereł w naturalny sposób czuje się lepiej i zdrowiej.

Perły na zdrowie

Odważną teorię wysnuwa część badaczy pereł. Mianowicie, twierdzą oni, że obserwując je, możemy szybciej zauważyć rozwijające się w organizmie procesy chorobowe – z nowotworem na czele! Perły są dość delikatne, podlegają procesowi starzenia, a także reagują na zmiany w najbliższym otoczeniu. Wzrost zakwaszenia organizmu i toczące się choroby mogą być zatem sygnalizowane poprzez chociażby zmianę ubarwienia perły. Może ona stopniowo ciemnieć i tracić swój blask. Choć w toku jej życia jest to proces zupełnie normalny, to warto – już posiadając taką biżuterię – zwracać uwagę na takie niuanse (więcej o nich tutaj: http://perlowy.pl/).

Co już bardziej oczywiste, perły poprzez zawartość wapnia, wzmacniają ludzkie ciało – szczególnie takie jego części, jak zęby czy kości. Jednocześnie, pomagać mogą przy stopowaniu wczesnych objawów alergicznych. Niwelują także uczucie bólu – szczególnie związanego z pracą układu trawiennego. Wszystko to osiągnąć można poprzez codzienny użytek zewnętrzny. Warto wszakże wiedzieć, że szczególnie w dawnych czasach, bardzo popularne były medykamenty, tworzone na bazie sproszkowanych pereł. Nawet współcześnie, spotkać możemy je w składach filtrów czy kremów przeciwstarzeniowych.

2 replies on “Biżuteria z naturalnych pereł”

  1. Marta pisze:

    Potwierdzam 🙂 Perły to jest prawdziwy prezent, bo wiadomo, że mężczyzna się zaangażował. Poszukał, sprawdził i wie, a nie poszedł na łatwiznę. Biżuteria zawsze zmiękcza serce, więc panowie nie czekajcie tylko na okazje, bez okazji też można nas rozpieszczać!

  2. Ala pisze:

    Naszyjnik z pereł, oczywiście naturalnych, to najlepszy prezent jaki można sprawić kobiecie. Lepiej się panowie nie zastanawiajcie, bo żadne perfumy czy inne zasłyszane od koleżanek rzeczy tego nigdy nie przebiją. Perły to perły i lepsze od nich są tylko diamenty, ale wiadomo, że 10-20 razy więcej kasy trzeba mieć, żeby je kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 + = 76